Tam sürüm için tıklayın. [Hata Bildir]

Tokat'taki Deprem

ORDU/ Tokat'ın Erbaa ilçesinde 4,9 büyüklüğünde meydana gelen deprem Ordu ve Giresun'nun bazı ilçelerinde de hissedildi.

ORDU/ Tokat'ın Erbaa ilçesinde 4,9 büyüklüğünde meydana gelen deprem Ordu ve Giresun'nun bazı ilçelerinde de hissedildi. 

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre saat 17.39'da Tokat'ın Erbaa ilçesinde meydana geldiği kaydedilen 4,9 büyüklüğünde deprem Ordu'nun Aybastı, Kabataş, Korgan, Akkuş ve Ünye ilçeleri başta olmak üzere kent genelinde hissedildi. 

Deprem sırasında bazı vatandaşlar panikle evlerinden dışarı çıkarken, deprem nedeniyle panik atak geçiren bir yaşlı kadın ise sağlık ekiplerince Ordu Devlet Hastanesine kaldırıldı. 

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkez üssü Erbaa olan depremin Ordu'da da hissedildiğini, deprem sonrası herhangi bir can ve mal kaybı olmadığını söyledi.

Öte yandan depremin Giresun kent merkezi ile Bulancak, Piraziz, Keşap, Espiye ve Görele ilçelerinde de hissedildiği öğrenildi.

Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil Topatan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremin kent merkezi ve bazı ilçelerde hissedildiğini belirterek, şu ana kadar olumsuz bir durumun yaşanmadığını kaydetti.
09 Ekim 2015 Cuma 18:40

YORUMLAR

Tam sürüm için tıklayın. [Hata Bildir]