Tam sürüm için tıklayın. [Hata Bildir]

Makü Fitness Salonu Açıldı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ) yapılan fitness salonu törenle açıldı.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ) yapılan fitness salonu törenle açıldı.

MAKÜ Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü Spor Kompleksi bünyesindeki fitness salonunun açılışına, Vali Hasan Kürklü ve eşi Nesibe Kürklü, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Belediye Başkan vekili Serdar Başgül, Rektör Prof. Dr. Mustafa Saatcı, Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, MAKÜ Genel Sekreteri Yusuf Altındal, akademisyenler, öğrenciler ve sporcular katıldı.

MAKÜ Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Dalkıran, 10 aylık süre zarfından hizmet verdiğimiz yüzme, okçuluk, pilates, aquafit, squash, tenis kursları, su içi terapisi gibi alanlarda toplamda 645 üyeye ulaşmanın, ayrıca bugün açılışı yapılacak olan Burdur'un en kapsamlı fitness salonunu üniversitemize ve şehrimize kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz dedi.

Rektör Mustafa Saatcı da Her zaman söylediğimiz 'Şehrin Üniversitesi, Üniversitenin Şehri' sloganımızın altını adım adım doldurmaya devam ediyoruz. Tesisimizde yeni açılan fitness ve okçuluk bölümlerimizin katılımıyla değişik birçok alanda halkımıza ve öğrencilerimize hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle okçuluk salonunda çalışmalarına devam edecek çocuklarımızın şehrimizi Türkiye ve dünya çapında temsil edeceklerine inanıyorum diye konuştu.

Konuşmaların ardından fitness salonunun açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi. Vali Kürklü ve protokol üyeleri fitness salonunda yer alan aletlerle ilgili bilgiler aldı. Fitness salonundan sonra okçuluk gösterisi yapıldı. Kursta eğitim alan çocukların gösterisinden sonra Vali Kürklü ve Rektör Saatcı da deneme atışı yaptı.
01 Nisan 2015 Çarşamba 18:39

YORUMLAR

Diğer Güncel Haberleri

Tam sürüm için tıklayın. [Hata Bildir]