Tam sürüm için tıklayın. [Hata Bildir]

Burdur'da Dhkp-C Şüphelileri Serbest Bırakıldı

Burdur Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü Şube Müdürlüğü tarafından bir evde düzenlenen operasyonda DHKP-C şüphelisi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 1’i kadın 2 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

Burdur Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü Şube Müdürlüğü tarafından bir evde düzenlenen operasyonda DHKP-C şüphelisi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 1'i kadın 2 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

Şüpheliler, önceki gün DHKP-C'ye yönelik operasyonlar kapsamında gözaltına alınmış ve uzun süre sorguda kalmışlardı. Sabah saatlerinde geniş güvenlik önlemi alınarak, Burdur Adliyesi'ne çıkarılan 20 yaşındaki G.B ve 26 yaşındaki S.A.., çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

AVUKAT DEMİRCAN: "YANLIŞLIKLA TUTUKLANDI"

Burdur ASP İl Müdürlüğü'nde görev yapan ve DHKP-C mensubu üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Psikolog S.A'.nın avukatı Can Demircan, S..A.'nın mahkemece mağduriyetinin giderileceğini ve memuriyet hayatına devam edeceğini belirtti. Avukat Demircan tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde görev yapan müvekkilim Seçkin Akkoyun, her ne kadar şüpheli sıfatında alınsa da, bilgisine başvurulup, gün içinde serbest bırakılmıştır. Yanlışlıkla tutuklandığı ve Savcılık tarafından mağduriyeti giderileceği bilgisi vermiştir. Haberlerinizde düzeltme yapılmasını rica ederiz" denildi. - BURDUR
31 Temmuz 2015 Cuma 14:53

YORUMLAR

Diğer Güncel Haberleri

Tam sürüm için tıklayın. [Hata Bildir]