23 Nisan 2014 Çarşamba
Ekonomi Haberleri
 
İkinci El Otomobil Satışları Artıyor İkinci El Otomobil Satışları Artıyor
İkinci el otomotiv sektöründe Şubat ayında toplam 397 bin 99 araç el değiştirdi.

Arsa Birim Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zorlayacak
İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, emlak vergileri için belediyeler bünyesindeki takdir komisyonları tarafından son derece yüksek birim fiyatları belirlendiğini söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Meclisimizin açılışını çocuklarına armağan eden bir ülke olarak 2023 hedeflerimizi gerçekleştirerek çocuklarımıza daha gelişmiş ve demokratik bir ülke bırakmak istiyoruz" "Hükümetimizin bilime ve eğitime yaptığı yatırımlarla daha iyi şartlarda yetişen çocuklarımız ülkemizi daha ileriye taşıyacaklardır.

Iccı 2014, Yarın Kapılarını Açacak
Türkiye'nin bulunduğu coğrafyadaki en büyük ve en kapsamlı enerji ve çevre organizasyonu olan ICCI 2014, İstanbul Fuar Merkezi'nde yarın başlayacak.

700 İş Adamı Elazığ'da Buluşuyor 700 İş Adamı Elazığ'da Buluşuyor
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genişletilmiş İdare Kurulu Toplantısı'nın 25-26 Nisan tarihlerinde Elazığ’da yapılacağını belirten MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Av. İbrahim Gök, Türkiye ve yurt dışından 700 iş adamının Elazığ'a geleceğini söyledi.

Fikret Öztürk: Uluslararası Şirketlerin Türk Yöneticilerinden Çok Çektim Fikret Öztürk: Uluslararası Şirketlerin Türk Yöneticilerinden Çok Çektim
OPET Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, kendisinin ülkesinde Shell, BP, Mobil gibi uluslararası şirketlerin Türk yöneticilerinden çok çektiğini anlatarak, “Bana dava açtılar.

Türk Çocukları, Şiddetli Maddi Yoksunluk Çekiyor Türk Çocukları, Şiddetli Maddi Yoksunluk Çekiyor
Türkiye'de her 3 çocuktan 2'si şiddetli maddi yoksunluk çekiyor!

Tzob Başkanı Bayraktar Açıklaması Tzob Başkanı Bayraktar Açıklaması
"Büyükşehir belediye başkanları, bu illerde tarımın zarar görmesini önlemek, tarım topraklarını korumak, tarımı geliştirmek için yeni projeler ortaya koymak zorundalar"

Büyükşehirler Artık Tarımda da Büyük Büyükşehirler Artık Tarımda da Büyük
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, sanayide, hizmetler, inşaat sektöründe olduğu gibi artık tarımda da ağırlığın büyükşehirlerde olduğunu vurgulayarak, “Türkiye’de üretilen buğdayın yüzde 58,6’sı, arpanın yüzde 53,5’i, mısırın yüzde 84,9’u, domatesin yüzde 76,1’i, patatesin yüzde 46,8’i, kuru soğanın yüzde 63,8’i, nohudun yüzde 50,1’i, tütünün yüzde 80,7’si büyükşehirlerde üretiliyor” dedi.

"İhracatın Yıldızları-Teşvik Ödülleri"
Türkiye'nin ihracatına yön veren firmaların ödüllendirildiği "İhracatın Yıldızları Teşvik Ödülleri" yarışmasında Aselsan "Yılın İhracatçısı" seçildi.

Yiyecek Yemek Bulamadılar, Meal Box'ı Kurdular! Yiyecek Yemek Bulamadılar, Meal Box'ı Kurdular!
3 iş adamı; Cüneyt Gürbüz, Murat Demirhan ve Bülent Demirhan, bu doğrultuda çıktıkları yolda en lezzetli ve güvenilir alternatifi yarattılar.

Karayollarında Durum Karayollarında Durum
Karayollarının bazı kesimlerinde yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

İhracatın Yıldızları-Teşvik Ödülleri İhracatın Yıldızları-Teşvik Ödülleri"
Başbakan Yardımcısı Babacan: (2) "Gelişmekte olan pek çok ülkede önümüzdeki dönemde yüzde 8'lik, 9'luk büyüme oranları uzunca bir süre görülmeyecek ama yine de gelişmekte olan ülkelerin ortalama büyüme hızı, gelişmiş ülkelerin çok üzerinde olacak" "2013 yılı gerçekten bambaşka problemlerin, hiç de beklemediğimiz.

SPK Ceza Yağdırdı SPK Ceza Yağdırdı
Sermaye Piyasası Kurulu, 108 kişi hakkında 2 yıl süreyle borsalarda geçici işlem yapma yasağı getirilmesine karar verdi.

İstanbul: Bölgesel Merkez, Küresel Aktör İstanbul: Bölgesel Merkez, Küresel Aktör" Forum Dizisi
NASDAQ OMX Grup Başkan Yardımcısı Frucher: "Borsa İstanbul sayesinde normalde gidemeyeceğimiz yerlere gidebiliyoruz" "Borsa İstanbul teknolojisinin güçlü olması ve personelin kalitesi de gerçekten çok üstün, bu yüzden transferleri yapmak çok kolay oluyor" "Bence, şu anki hükümetin ve gelecek hükümetlerin.

İhracatın Yıldızları-Teşvik Ödülleri İhracatın Yıldızları-Teşvik Ödülleri"
Başbakan Yardımcısı Babacan: (1) "Son aylarda küresel ekonomiyle ilgili beklentiler önceki yıllara göre daha olumlu seyrediyor"

İstanbul: Bölgesel Merkez, Küresel Aktör İstanbul: Bölgesel Merkez, Küresel Aktör" Forum Dizisi
Citi Küresel Hükümetlerle İlişkilerden Sorumlu Yönetici Direktörü Johnston: "Türkiye'nin geldiği yol ve elde ettiği başarılar göz önüne alınınca doğru yolda giden ve büyüme sancıları çeken bir ülke olduğunu söyleyebiliriz" "Türkiye'nin AB'ye girme hevesi, kendi ticari ortamını geliştirme ve modernize.

İstanbul: Bölgesel Merkez, Küresel Aktör İstanbul: Bölgesel Merkez, Küresel Aktör" Forum Dizisi
Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Turhan: "Borsa İstanbul adeta finansal ürünlerin satıldığı bir kapalı çarşı"

"Kayıtlı Ekonomi Güçlü Demokrasinin Olmazsa Olmazı"
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, göreve başlayacak vergi müfettişi yardımcılarına seslenerek, "Kayıtlı ekonomi güçlü demokrasinin olmazsa olmazı." dedi.

İstanbul: Bölgesel Merkez, Küresel Aktör" Forum Dizisi
BC Partners Yönetici Ortağı Stathopoulos: "Türkiye vergi ve kanunlar açısından her zaman istikrarlı oldu.

Ana SayfaGüncelKültür-SanatYerel Haberler
Son DakikaEkonomiDünyaHava Durumu
FotogaleriSporMagazinNamaz Vakitleri
 

Sondakika.com tam sürümü için tıklayın.