Tam sürüm için tıklayın. [Hata Bildir]

İstanbul'un Kedileri Norveç Gazetesinde Haber Oldu

İstanbul'daki sokak kedileri, Norveç'in en çok satan gazetesi VG'ye haber oldu. Gazete "Bu kentte kedileri beslemek halkın ortak sorumluluğu olmuş." diye yazdı.

İstanbul'daki sokak kedileri, Norveç'in en çok satan gazetesi VG'ye haber oldu. Gazete "Bu kentte kedileri beslemek halkın ortak sorumluluğu olmuş. Cihangir ile Kadıköy ise adeta bir kedi cumhuriyeti" diye yazdı.

HER KÖŞESİNDE VAR

Norveç'in en çok satan gazetesi VG, İstanbul'daki sokak hayvanları ile ilgili geniş bir haber yayınladı. Gazetenin Ortadoğu muhabiri Nilas Johnsen'in imzasını taşıyan haberde "Türkiye'nin metropolü sokaktaki kedi ve köpeklerini çok seviyor. Sokak kedileri İstanbul'un her köşesinde var.

"KEDİ CUMHURİYETİ"

Özellikle Cihangir ve Kadıköy bölgelerinde çok fazlalar ve çok seviliyorlar. Buralar adeta birer 'kedi cumhuriyeti…' Sokak kedilerini beslemek İstanbul'da insanların ortak sorumluluğu haline gelmiş. Herkes bundan mutluluk duyuyor. Birçok ülkede ev kedilerine yapılan muamele burada sokak kedilerine yapılıyor. Buradaki kediler de kendilerini şehrin sahibi sanmaya başlamış…" ifadeleri kullanıldı.

SOKAK HAYVANLARI SAYISI 1 MİLYONU BULDU

Gazete, İstanbul'daki sokak hayvanlarının sayısının 1 milyonu bulduğunu yazdı. Tahminlere göre kentte en az 750 bin sokak kedisi ve 250 bin sokak köpeği yaşıyor.

Gazeteye göre, 'kentteki sokak hayvanlarının sayısının 1 milyonu aşması harekete geçmeyi zorunlu kılıyor. Belediyelerin "yakala-kısırlaştır-geri bırak" diye özetlenebilecek mücadele programı ise yetersiz kalıyor.

25 Eylül 2016 Pazar 09:30
Tam sürüm için tıklayın. [Hata Bildir]