21 Nisan 2014 Pazartesi

5. Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu Başladı

Güncel, 25.12.2013 13:29

5'incisi düzenlenen "Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu" nun startı, bu yıl valiliğin izin vermemesi üzerine Taksim Meydanı yerine Gümüşsuyu'ndaki Alman Başkonsolosluğu önünden verildi.

Saat 11.00'da Taksim Anıtı önünde toplanan grup, buradan temsili bir start aldıktan sonra asıl başlangıç noktaları olan Alman Konsolosluğu önüne geçtiler. Bisiklet Federasyonu Teknik Kurul Üyesi ve Takım Kaptanı Gazi Bilir yaptığı açıklamada, ''Biliyorsunuz Sarıkamış'ta yaklaşık 90 bin şehitimiz var. Biz de bu şehitlerimizi anmak ve gençlerimize o zaman yaşanan olayları hatırlatmak için bir farkındalık olsun diye yola çıktık 5 sene önce. Her sene büyüyerek turumuz devam ediyor" dedi.

Bilir, bu sene neden Taksim Meydanı'ndan başlayamadıklarını ise, 'Belki güvenlik açısından bir sorun oldu, o yüzden" şeklinde açıkladı. Turda sporcular, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan ve Kars'ı kapsayan güzergahı geçerek 1856 kilometrelik etabı tamamlayacak.

Sporcular, 5 Ocak 2014'te Sarıkamış'ta Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenleyeceği "Gençlik Şühedanın İzinde" törenine katılarak geçilen illerden alınan vatan toprağını Sarıkamış Müzesi'ne kaldırılmak üzere ilgili bakana takdim edecek

 
 Arkadaşı, Gökhan Töre'nin Nasıl Vurulduğunu Anlattı
 Mandy Capristo'dan Mesut Özil'e Fotoğraf Jesti
 Başbakan, İzmir'deki Twitter Davasına Kabul Edildi
 Taksim'de 1 Mayıs Gerginliği
 Şahin: 4 İsimden Biri Başbakanlık Yapabilir
 Şahin: Gül'den Bunu Beklemiyordum
 Sapanca Gölü'nde Tehlikeye 19 Santim Kaldı
 Türkiye Kupası Finali Konya'da Oynanacak
 2 Kişiyi Öldüren Sanık: PKK 1 Milyon TL ve 2 Yeğenimi İstedi
 Öğretmenin Azmi Engelli Çocuğu Yürüttü
 
Ana SayfaGüncelKültür-SanatYerel Haberler
Son DakikaEkonomiDünyaHava Durumu
FotogaleriSporMagazinNamaz Vakitleri
 
Sondakika.com tam sürümü için tıklayın.