Tam sürüm için tıklayın. [Hata Bildir]

Eğitimciler, 'Aktif Buluşmalar'da Bir Araya Geldi

Aktif Eğitimciler Sendikası Kayseri Şubesi, üyeleriyle 'Aktif Buluşmalar' adı altında bir araya geldi.

Eğitimciler,
Aktif Eğitimciler Sendikası Kayseri Şubesi, üyeleriyle 'Aktif Buluşmalar' adı altında bir araya geldi. Öğretmenler Günü'nü daha önce kutlayan sendikanın Kayseri Şubesi, bu vesileyle üyeleriyle bir kez daha buluştu.

Gelen misafirlere değişik ikramların hazırlandığı gecede sendika üyesi Fatih Sarıkaya sazıyla türkü ziyafeti sundu. Yüreğe dokunan türküler söyleyen Sarıkaya, öğretmenler için özel yazılan 'Bir Türküdür Öğretmen' türküsüyle alkış aldı.

Gecede konuşan sendikanın Kayseri Şubesi Başkanı Ayhan Kaya, şunları söyledi: “Sizlerle bir arada olmaktan hep mutluluk duyuyoruz. Sizlerin varlığı ve desteği güç ve moral veriyor. Biliyorsunuz son zamanlarda sendikamızla alakalı basında asılsız ve tamamen hayal ürünü karalama haberleri çıkıyor. Bu tür iddiaların asılsız olduğunu daha önce de ifade ettik. Aktif Eğitim Sen olarak üyelerinin ve eğitimcilerin haklarını korumak için dimdik ayakta duruyoruz.

Aktif Eğitim-Sen olarak sendikalar başta olmak üzere eğitimin tüm paydaşlarını rakip değil, refik olarak görüyoruz. Ancak toplu yaşama, birlikte hareket etme, ortak doğrularda buluşma gibi erdemler yerine, ısrarla rekabet ve mücadele isteyenleri de sendikal sınırlarda rekabete, muhataplarımıza daha kaliteli hizmetler sunmaya davet ediyoruz. Kayseri Şubesi olarak sayıca bizden çok olan sendikaların neredeyse tamamının bir yılda yaptıklarını biz tek başımıza yaptık. Bir de adımızı geometrik terimlerle anmaya heveslilere de şunu söylemek isterim. Aktif Eğitim Sen ve üyeleri paralel, kare, dikdörtgen vb. herhangi bir geometrik şekil olmadığı gibi anılan iftiraların failleri gibi yamuk da değildir.”

“Aktif Eğitim-Sen de bir deprem veya panik yaşanmadığı gibi üyelerimizin, kıt aklınızla gösterdiğiniz adreslere taşınması da söz konusu değildir.” diyen Kaya, “Aktif Eğitim-Sen üyeleri panikle bir yerlere kaçmak şöyle dursun yurt genelinde 'Aktif Akademi Eğitimleri' kapsamında düzenlenen 'Öğrenci Koçluğu', 'Akıl ve Zeka Oyunları', 'Hızlı Okuma', 'Öğretmen Eğitimleri', 'Yönetici Eğitimleri', 'Aile Eğitimleri', 'Kariyer Eğitimleri', 'Çocuk Eğitimleri', 'Hukuk Eğitimleri' ve 'Sanat Eğitimleri'nde ülkemizin aydınlık yarınlarını inşa etmeninin telaşını yaşamaktadır.” ifadelerini kullandı.
27 Kasım 2015 Cuma 13:44

YORUMLAR

Tam sürüm için tıklayın. [Hata Bildir]