ABD'den skandal paylaşım: Teröristlerin eğitim videosunu yayınladılar

ABD güçleri, terör örgütü YPG'nin öncülüğünde kurulan Suriye Demokratik Güçleri'ne ait unsurları nasıl eğittiğini sosyal medya hesabından paylaştı.

ABD Merkez Komutanlığı'na bağlı olarak 66 ülke ve uluslararası kuruluşa bağlı askeri birimler tarafından oluşturulan ortak görev gücü, terör örgütü PKK'nın ana omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'ne (SDG) bağlı teröristleri eğitirken çekilen bir videoyu Twitter hesabından paylaştı.

SKANDAL PAYLAŞIM

Görüntüler ise şu ifadelerle yayınlandı: "Suriye Demokratik Kuvvetleri komando öğrencileri, Suriye'de 3 Ağustos 2019'daki eğitim sırasında bir odayı temizlediler. Ortak Görev Kuvveti Özel Kuvvetler Komutanlığı, yaz eğitimi kapsamında, Kent Arazisinde Askeri Operasyonlar konusunda öğrencilere eğitim verdi."

ABD TERÖR ÖRGÜTÜ YPG/PKK'YA 55 TIR DOLUSU SEVKİYAT YAPMIŞTI

ABD, Suriye-Irak sınırındaki Simelka kapısından yaklaşık 55 tırlık sevkiyat yapmıştı. YPG/PKK işgalindeki Ayn İsa ve Şeddadi bölgelere giden tırlarda kapalı kasalar, dört çeker araçlar ve iş makineleri olduğu görülmüştü. ABD, 4 Eylül'de de bölgeye içinde geniş araçlar, iş makineleri, yakıt tankerleri, jeneratörler bulunan 60 tır sokmuştu.

ABD'den skandal paylaşım: Teröristlerin eğitim videosunu yayınladılar - Son Dakika
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı: YPG/PKK, Suriye'de siperlerini yıkıyor ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı: YPG/PKK, Suriye'de siperlerini yıkıyor
12 Eylül 2019 Perşembe 11:40

Amerika Birleşik Devletleri, PKK, Dünya, Güncel