Arda Turan'ın aldığı hapis cezası Avrupa'da gündem oldu

Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasındaki davada Arda Turan 2 yıl 8 ay hapis cezası almıştı. Bonservisi hala Barcelona'da olan oyuncunun aldığı ceza, İtalya ve İspanya basınında da konuşuldu.

Berkay Şahin ile 2018 yılının Ekim ayında ağır bir tartışmaya yaşayan, hatta kavganın boyutunu artırarak ünlü şarkıcıyı hastanede silahla tehdit eden Arda Turan'ın aldığı 2 yıl 8 aylık ceza çok geçmeden Avrupa basınında yer aldı.

"BEKLENEN OLDU HAPİS CEZASI ALDI"

Açıklanan kararı yakından takip eden İtalyan medyası Arda Turan hakkında 'Beklenen oldu hapis cezası aldı' manşetleri atarken, tecrübeli futbolcunun bir dönem 34 milyon euroya transfer olup şimdilerde piyasasının 1 milyon euro'lara kadar düşmesi ayrıca ele alındı. Futbol kariyerinde düşüş yaşayan Arda Turan'ın 'sözlü taciz' olayı büyük yankı uyandırırken, 32 yaşındaki futbolcunun 2 Eylül'de yıllık maaşında yüzde 50 indirime gitmişti.

Marca BÖYLE DUYURDU

Marca, lisanssız silah taşıma sebebiyle Arda'ya 2 yıl 8 ay hapis cezası verildiğini okuyucularına duyurdu. Haberde Arda'nın Türkiye'nin ünlü şarkıcısı Berkay'la yaşadığı olay sonrası hapis cezasına çarptırılmak zorunda kalmayacağı ifade edildi.

Arda'nın silahın kazara ateşlendiğini iddia ettiğini yazan Marca, bir dönem Atletico Madrid ve Barcelona'da forma giyen oyuncunun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarına da yer verdi.

"YARALANMADAN MAHKUM EDİLDİ"

Mundo Deportivo da Arda'nın barda kavga ettiği Berkay'la olan davasının sonuçlandığını sayfalarına taşıdı. Gazete, Turan'ın taciz suçundan beraat ettiğini ancak Berkay'ın burnunu kırdığı için kasıtlı yaralamadan mahkum edildiği bilgisine yer verdi.

Arda Turan'ın aldığı hapis cezası Avrupa'da gündem oldu - Son Dakika Spor
Galatasaray'dan Ali Koç'a jest! Kendi adaylarını geri çektiler Galatasaray'dan Ali Koç'a jest! Kendi adaylarını geri çektiler
12 Eylül 2019 Perşembe 10:00

Berkay Şahin, Arda Turan, Barcelona, Avrupa, Spor
YORUMLAR (32)
 • ebru : Sanki hapis yatacak nereye oy verdigi malum nikahini kiyanlar birakirmi yatsin nerede dürüst hakimler
  Cevap Yaz 9 1 Yayından Kaldır
 • ivana sert : yumuşaklasak da mı saklasak yoksa yumuşşaklamasakda mı saklasak sen tırtılboylu kavlak kostaskulas seniiii
  4 3 Yayından Kaldır
 • Mazlum : Hey gidi türkiye bakın arkadaşlar ben bir yumruktan yemin ederim 3 yıl bir ay 15 gün ceza aldım allahın üstüne yemin ederim ki şimdi bunu okuyunca diyorum ki fakir olursan bu ülkede mazlum zaten sensin allah bizi bu ülke adaletinden korusun sakin mahkemelere düşmeyin
  Cevap Yaz 38 0 Yayından Kaldır
 • fatih44 : Adam 5 suçtan yargılanıp komik bi ceza alınca böle olur işte. Sarkıntılık, tehdid,Burun kırma, ruhsatsız silah taşıma , hastanede silahı ateşleme
  Cevap Yaz 31 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız