Bebekken iki ayağı kesilen 9 yaşındaki İngiliz kız podyuma damga vurdu

Bebekken yaşadığı hastalıktan dolayı iki ayağı kesilen 9 yaşındaki İngiliz kız Daisy-May Demetre, resmi olarak New York Moda Haftasında podyuma çıkan iki ayağı kesik olan ilk kişi olarak tarihe geçti.

Lulu et Gigi markası için podyuma çıkan ve bu ay içinde Paris Moda Haftası etkinliğinde Eyfel kulesinin üzerinde podyuma çıkacak olan Daisy-Nay'in babası Alex, kızının gerçekten muhteşem olduğunu ve her zaman kendisi ile gurur duyduğunu söyledi.

ÜNLÜ TASARIMCI TARAFINDAN KEŞFEDİLDİ

Kamış kemiğindeki sorundan dolayı ayakları kesilen Daisy, 8 yaşındayken Londra'da katıldığı Londra Çocuk Moda haftası etkinliğinde podyuma çıkmıştı. Podyumda kendisini keşfedenLulu et Gigi markasının tasarımcısı Eni Hegedus-Buiron tarafından New York Moda haftasına davet edildi.

Bebekken iki ayağı kesilen 9 yaşındaki İngiliz kız podyuma damga vurdu - Son Dakika Magazin
10 Eylül 2019 Salı 16:30

New York, Paris, Moda, Magazin
YORUMLAR (8)
  • hakan : bu çocuklar topluma nasıl kazandırılacak ? işte kendilerini normal insanlar gibi hissetmeleri için yapılan bu ve benzeri faaliyetlerle.. bravo...
    Cevap Yaz 5 0 Yayından Kaldır
  • İmamoğlu.. : Kendi amaçları uğruna çocuklar kullanılmış olmuyor mu şimdi? Sanayide çalışan çocuk işçilerle ne farkı var?Bu da yasaklansın!!!
    Cevap Yaz 14 6 Yayından Kaldır
  • : : ayağı kesik sanayide çalıştırılan çocuk işkence görüyor der üzülebiliriz. bu kız sadece yürüyor ve bunu isteyerek mutlu bir şekilde yaptığı belli.. sanayide çalışan çocuğun mutlu olduğunu sanmıyorum
    2 0 Yayından Kaldır