Medipol Başakşehir'den Abdurrahim Albayrak açıklaması

Medipol Başakşehir Kulübü, Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın VAR kayıtlarıyla ilgili yaptığı açıklama yüzünden 5 bin 14 TL para cezası almasıyla ilgili açıklama yaptı.

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, VAR kayıtlarıyla ilgili yaptığı açıklamadan dolayı 6222 sayılı yasağa gereği 5 bin 14 TL para cezası almıştı.

Başakşehir Kulübü konuyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Abdurrahim Albayrak için "Bir kulüp yöneticisi" ifadesi kullanılması dikkatlerden kaçmadı.

İşte Başakşehir'den yapılan açıklama;

"Kulübümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Göksel Gümüşdağ, bir kulüp yöneticisinin 'Sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklamada bulunma' eylemi nedeniyle öncelikle ilgili kişinin 6222 sayılı Kanun'a muhalefet ettiğinin tespiti ile bu kanun uyarınca idari para cezası uygulanması, bu cezanın ilgili kişinin spor yöneticisi olması sebebiyle artırılması ve idari tedbir olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklama kararı verilmesi talebi ile suç duyurusunda bulunmuştur.

Bu başvuru üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca verilen karar ile, ilgili şahsın 6222 sayılı yasayı ihlal ettiği tespit edilmiş ve kendisinin ilgili kanunun 22. maddesi gereğince 5000 TL idari para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

"SÖYLEDİĞİ SÖZLERİN ARKASINDA DURAMADI"

İlgili yönetici, hatırlanacağı üzere "Bildiğim bir çok şey var. Bana söylenen çok şeyler var. Zamanı geldiğinde paylaşacağım" demiş, defalarca kendisini bildiklerini söylemeye davet etmemize karşın söylediği sözlerin arkasında duramamıştır. İlgili yönetici, kendisini suçlu bulan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın vermiş olduğu kararın kesinleşmesi ile birlikte idari para cezasını ödemiş ve hakkında kurulan hüküm kayıtlara geçmiştir" denildi.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak, Türk futbolunun gelişimi ve temiz oyun için kulüp yöneticilerinin ve teknik sorumlularının bu ve benzeri şekilde asılsız ve ispat edemeyecekleri iddialardan kaçınmalarını, aksi halde iddiaların kanıtlarla ortaya çıkarılması için sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz" ifadeleri kullanıldı.

Medipol Başakşehir'den Abdurrahim Albayrak açıklaması - Son Dakika Spor
Michael Schumacher'e Paris'te gizlice kök hücre nakli yapıldı Michael Schumacher'e Paris'te gizlice kök hücre nakli yapıldıCengiz Ünder'den transfer bombası! İspanyollar duyurdu Cengiz Ünder'den transfer bombası! İspanyollar duyurduFalcao'nun metabolik yaşı 22 çıktı, doktorlar şaştı kaldı! Falcao'nun metabolik yaşı 22 çıktı, doktorlar şaştı kaldı!Ersun Yanal, 4 futbolcunun biletini kesti Ersun Yanal, 4 futbolcunun biletini kesti
10 Eylül 2019 Salı 17:08

Abdurrahim Albayrak, Başakşehir, Spor
YORUMLAR (16)
 • 8 de kapandi 18 de : Oyle bir acilari var ki gecen sezondan ve hatta ondan onceki sezondan da sittin sene gecmez
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • Soso : Kıskanan kuşlar kudurun hönkürün zıplayıp aglayin adam değilsiniz adam olun önce adam adam
  Cevap Yaz 4 3 Yayından Kaldır
 • Soso : Ne adamlarsinz kuşlar birlik oldu birlikte kanat cirpiyorlar bu haberin altına yorumları en çok siz yapmışsınız ebabil kuşları
  5 0 Yayından Kaldır
 • BJK 44 : başka takımlara laf sokacağına yöneticin yalan dan iftiradan şantajdan ceza almış git de ona hesap sor gs yalakası
  8 8 Yayından Kaldır
 • Reis : Ağlayan kim la.terim le albayrakin aciklamalarina bak.biraz kötü gidince ağlayan cincondan baskası degil herkes görüyor az delikanli olun diyecem de mümkün degil cinconlular için
  5 7 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız