Polisin tabancasını almak isteyen şüpheliyi, kafasına ateş ederek öldürdüler

ABD bir polis cinayetiyle daha karşı karşıya kaldı. Kız arkadaşıyla tartışan şahsı gözaltına alan polis, elini bir başka polisin tabancasını almaya çalıştığı gerekçesiyle, kafasına ateş ederek öldürdü.

ABD bir ölüm skandalıyla daha çalkalandı. Kız arkadaşıyla, tartışma yaşayan Michael Chad Breinholt polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltı sırasında polisin tabancasını almaya çalışan şüpheli, polis tarafından kafasına ateş edilerek öldürüldü.

Emniyet 23 Ağustos'ta meydana gelen olayın videosunu paylaştı.

POLİS VE ŞÜPHELİ ARASINDA ARBEDE ÇIKTI

Michael, sevgilisinin çalıştığı yere gitti. Bir süre sonra çift arasında evin anahtarı yüzünden tartışma çıktı. Sevgilisine saldıran Michael, polis tarafından kelepçelenip gözaltına alındı.

Micheal polis merkezinin en alt katında tutuldu. Bu sırada şüpheli ve bir polis arasında arbede çıktı.

ELİNİ POLİSİN TABANCASINA ATTI

Micahel, elini polisin tabancasına atınca polis, ''Tabancamı almaya çalışıyor ' diye bağırdı. Odada bulunan başka bir polis tabancasını çıkarıp Micahel'in kafasına bir el ateş etti. Micheal olay yerinde yaşamını yitirdi.

Polis Colleen Jacobs, olay anının tüm açılardan çekilmiş kamera görüntülerinin paylaşıldığını ve görüntülerde Micahel'in polisin silahına elini attığının görüldüğünü, olay ile ilgili soruşturma açıldığını ve soruşturma bitene kadar yorum yapamayacağını söyledi.

Polisin tabancasını almak isteyen şüpheliyi, kafasına ateş ederek öldürdüler - Son Dakika Dünya
10 Eylül 2019 Salı 19:10

Polis, Yaşam, Dünya