Recep Tayyip Erdoğan, hayatını kaybeden Süleyman Turan için taziye mesajı yayınladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 gün önce evinde hayatını kaybeden ve cansız bedenine bugün ulaşılan tiyatro oyuncusu Süleyman Turan için taziye mesajı yayınladı.

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Süleyman Turan, 83 yaşında hayatını kaybetti. Komşularının polise haber vermesiyle bu sabah cansız bedenine ulaşılan oyuncunun 2 gün önce evinde hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Usta oyuncunun ölüm haberini alan Recep Tayyip Erdoğan ise taziye mesajı paylaştı.

"MEKANI CENNET OLSUN"

Onlarca sinema filminde ve dizide rol alan Süleyman Turan'ın vefat haberi herkesi derinden üzdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Twitter hesabından Turan için şu mesajı yayınladı: "Bugün vefat haberini aldığımız kıymetli tiyatro ve sinema oyuncusu Süleyman Turan'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."

NE OLMUŞTU?

Sinema sanatçısı Süleyman Turan, sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Süleyman Turan'ın kapıdaki gazeteleri almamasından şüphelenen komşuları polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çilingir yardımıyla içeri girdi ve usta oyuncunun cansız bedeniyle karşılaştı. Yapılan inceleme sonucu Süleyman Turan'ın iki gün önce hayatını kaybettiği belirlendi.

SÜLEYMAN TURAN KİMDİR?

Gerçek adı Süleyman Başturan olan Yeşilçam'ın usta ismi 19 Kasım 1936'da İstanbul Kadıköy'de dünyaya geldi. Askerde gönüllü olarak katıldığı Türk Birliği ile Japonya'ya giden Turan, ilk sahne deneyimini Japonya'da Türk askerler arasında oynadığı bir piyesle yaşadı. Turan, bir süre Japonya'da kalarak bazı filmlerde figüran olarak rol aldıktan sonra İstanbul'a gelerek bir tiyatro oyunuyla sahneye çıktı.

Onlarca sinema filminde ve televizyon dizisindeki oyunculuğuyla hafızalara kazınan ve çeşitli ödüller alan sanatçı, Dönme Dolap, Baş Belası ve Sevgili Dayım filmlerinin de senaryolarına imza attı.

Recep Tayyip Erdoğan, hayatını kaybeden Süleyman Turan için taziye mesajı yayınladı - Son Dakika
Yeşilçam'ın usta oyuncusu Süleyman Turan hayatını kaybetti Yeşilçam'ın usta oyuncusu Süleyman Turan hayatını kaybettiKalp krizi sonucu hayatını kaybeden ünlü aktör Süleyman Turan kimdir? Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ünlü aktör Süleyman Turan kimdir?Oyuncu Süleyman Turan'ın 2 gün önce evinde hayatını kaybettiği ortaya çıktı Oyuncu Süleyman Turan'ın 2 gün önce evinde hayatını kaybettiği ortaya çıktıKadir İnanır'dan hayatını kaybeden Süleyman Turan için canlı yayında duygulandıran sözler Kadir İnanır'dan hayatını kaybeden Süleyman Turan için canlı yayında duygulandıran sözlerSüleyman Turan'ın vefatı sanat dünyasını yasa boğdu! Ünlüler duygularını böyle dile getirdi Süleyman Turan'ın vefatı sanat dünyasını yasa boğdu! Ünlüler duygularını böyle dile getirdi
10 Eylül 2019 Salı 14:55

Recep Tayyip Erdoğan, Magazin, Güncel