Oyuncu Süleyman Turan'ın 2 gün önce evinde hayatını kaybettiği ortaya çıktı

Yeşilçam filmlerinde oynadığı yardımcı erkek oyuncu rolleriyle tanınan Süleyman Turan, 83 yaşında vefat etti. Komşuların polise haber vermesiyle cesedi bulunan oyuncunun 2 gün önce hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Yeşilçam'ın 'esas oğlan'ın sadık dostu' rolleriyle tanınan oyuncu Süleyman Turan, vefatıyla tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Ölümüyle ilgili detayların netleştiği 83 yaşındaki Turan'ın evinde 2 gün önce öldüğü belirlendi.

2 GÜN ÖNCE HAYATINI KAYBETMİŞ

Hürriyet'te yer alan habere göre; Süleyman Turan'ın kapıdaki gazeteleri almamasından şüphelenen komşuları polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çilingir yardımıyla içeri girdi ve usta oyuncunun cansız bedeniyle karşılaştı. Süleyman Turan'ın iki gün önce hayatını kaybettiği belirlendi.

BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI YAYINLANDI

Onlarca sinema filminde ve dizide rol alan Süleyman Turan'ın vefat haberi sanat dünyasını yasa boğdu. Sinema ve sanat camiasından pek çok isim sosyal medya hesaplarında başsağlığı mesajı yayımladı.

"TÜRK HALKI ONU HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAK"

Turan'ın en yakın arkadaşlarından Kadir İnanır ise CNN Türk'ün canlı yayınına bağlanarak şunları söyledi: "Benim çok sevdiğim kıymetli bir arkadaşımdı. Birçok filmde beraber çalıştık. "Onun dışında Süleyman Turan, Türk toplumuna verdiği katkılardan dolayı hepimizi çok onur kazandık. O her gittiği yerde güzel duygular saçan, güzel sözler söyleyen, herkesin sevdiği, hiç bir şeyi sorun yapmayan, hep içine atan, ressam, aktör, edebiyatçı, komple bir sanatçıydı. Biz onu çok seviyoruz. Hiçbir zaman ölmeyecek gönlümüzde. Türk halkı da onu hiçbir zaman unutmayacak."

SÜLEYMAN TURAN KİMDİR?

Gerçek adı Süleyman Başturan olan Yeşilçam'ın usta ismi 19 Kasım 1936'da İstanbul Kadıköy'de dünyaya geldi. Askerde gönüllü olarak katıldığı Türk Birliği ile Japonya'ya giden Turan, ilk sahne deneyimini Japonya'da Türk askerler arasında oynadığı bir piyesle yaşadı. Turan, bir süre Japonya'da kalarak bazı filmlerde figüran olarak rol aldıktan sonra İstanbul'a gelerek bir tiyatro oyunuyla sahneye çıktı.

Onlarca sinema filminde ve televizyon dizisindeki oyunculuğuyla hafızalara kazınan ve çeşitli ödüller alan sanatçı, Dönme Dolap, Baş Belası ve Sevgili Dayım filmlerinin de senaryolarına imza attı.

Oyuncu Süleyman Turan'ın 2 gün önce evinde hayatını kaybettiği ortaya çıktı - Son Dakika
Yeşilçam'ın usta oyuncusu Süleyman Turan hayatını kaybetti Yeşilçam'ın usta oyuncusu Süleyman Turan hayatını kaybettiKalp krizi sonucu hayatını kaybeden ünlü aktör Süleyman Turan kimdir? Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ünlü aktör Süleyman Turan kimdir?Kadir İnanır'dan hayatını kaybeden Süleyman Turan için canlı yayında duygulandıran sözler Kadir İnanır'dan hayatını kaybeden Süleyman Turan için canlı yayında duygulandıran sözler

Kaynak: Diğer

10 Eylül 2019 Salı 12:43

Kadıköy, Magazin, Güncel
YORUMLAR (19)
 • resit-31 : Yav he he rahmetli evinde öleli iki gün olmus Türk halkı onu unutmayacak ..bidaha rahmetli öleli iki gün olmus...biz insanlığımız ahada buradaki klavye başka da yok merhamet vicdan acıma duygu hiçbirşey kalmamis
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • .... : Eski saltanattan birileri bu vatan için dedeleriniz ne yaptı demiş.hiç canım ne yapacak.balkan savaşında sarıkamışta şehit falan oldular aileleri babasız büyüdü.çocukları baba görmedi yıllarca garibanlık çekti.ne kadar kötü bi laf.ne kadar saçma.nasıl bu millete bu lafı edebiliyorlar.kınıyoruz.zaten sevildikleri falan yok.
  Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
 • Fikret : İstediğin kadar arkadaşın olsun, Akrabanda olsa yedir içir, zenğinde et, iş ğüç sahibi de et! Ama hastalanınca, yaşlandığında, parasız kaldığında, kimse yok ÇOÇUKLAR dahil nereden biliyorsun dersen gördüğüm için. Allah hepinize yardım etsin öbür tarafa gidene kadar.
  Cevap Yaz 8 1 Yayından Kaldır
 • 1299 : Türk halkı onu hiçbir zaman unutmayacakmış. Ulan adam 2 gün önce vefat etmiş, daha ne kadar unutacaksınız.
  Cevap Yaz 66 2 Yayından Kaldır
 • Oğuz : Kardeş ne kadar saçma bir YORUM bu sanki adamın evinde yaşıyoruz türk halkı olarak biz değil çocukları veya akrabaları utansın komşulari zaten haber vermiş polise daha napsınlar
  8 0 Yayından Kaldır
 • 1973 : Dogru dedin kardesim.. Adam tek basina vefat etmis ve kac gün sonra bulunmus
  5 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız