Tam sürüm için tıklayın. [Hata Bildir]

Kars'ta 62 Yaşındaki Hastaya Domuz Gribi Ön Tanısı

Kars'ta 62 yaşındaki hastaya domuz gribi ön tanısı Kars'ın Selim İlçesi'nde yaşayan 62 yaşındaki N.K., domuz gribi ön tanısıyla Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Kars'ta 62 yaşındaki hastaya domuz gribi ön tanısı

Kars'ın Selim İlçesi'nde yaşayan 62 yaşındaki N.K., domuz gribi ön tanısıyla Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Selim'de yaşayan N.K. solunum yolu rahatsızlığı nedeniyle 26 Mart günü Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne getirildi. Acilde muayene edilen N.K.'ya ön tanı olarak domuz gribi teşhisi konuldu. N.K. karantina odasında gözlem altında tutulmaya başlanırken, hastanede 'domuz gribi' alarmı verildi. Doktorlar, hastane çalışanları, yatan hasta ve muayene olmak için gelenlere tedbir amaçlı maske dağıtıldı.

Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı uzmanı Yrd. Doç. Dr. Emsal Aydın, N.K.'nın solunum yolu ve akciğer enfeksiyonu rahatsızlığı nedeniyle hastaneye getirildiğini belirterek, "Hastaya domuz gribi ön tanısı konuldu ve izole edilerek karantina odasına alındı. Tahlilleri Ankara'ya gönderdik. Kesin sonuçlar 2 güne kadar elimizde olur" diye konuştu.
27 Mart 2015 Cuma 16:58

YORUMLAR

Diğer Güncel Haberleri

Tam sürüm için tıklayın. [Hata Bildir]