Tam sürüm için tıklayın.

Doğu ve Güneydoğu İlleri Karate Turnuvasının 2.'si Batman'da Yapıldı

Doğu ve Güneydoğu İlleri Karate Turnuvasının 2.'si Batman'da yapıldı.

Doğu ve Güneydoğu İlleri Karate Turnuvasının 2.

Doğu ve Güneydoğu İlleri Karate Turnuvası'nın ikincisi Batman'da yapıldı.

Batman Atatürk Spor Salonu'nun ev sahipliği yaptığı turnuvaya Erzurum, Erzincan, Malatya, Van, Elazığ, Muş, Bingöl, Iğdır, Kars, Hakkari, Bitlis, Ardahan, Tunceli, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Adıyaman, Siirt, Mardin, Kilis, Şırnak ve Ağrı illerinden gelen sporcular katıldı.

Turnuvaya katılan Yağmur Demir, İstanbul balkan şampiyonu olduğunu ve bir hafta öncede Erzurum'da da birinciliği elde ettiğini belirterek, "Burada yapılan turnuvalarda da birinci olmayı düşünüyoruz. Hedefim her sporcunun istediği gibi Dünya ve Avrupa şampiyonu olmaktır" dedi.

BAŞKAN DELİHASAN: "AMACIMIZ SPORUN BURALARDA TANITILMASIDIR"

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan ise Batman'da yoğun bir ilgi ile karşılandıklarını ve bu yıl Doğu ve Güneydoğu Karate Turnuvası'nın ikincisini düzenlediklerini ifade ederek, "Turnuvanın ilkini Mardin'de gerçekleştirdik. İkincisini de Batman'da yapıyoruz. Gelecek yıl başka bir ilde yapacağız. Amacımız sporun buralarda tanıtılmasıdır. Halkın bu sporla tanışması ve çocuklarını buraya yönlendirilmesi ve de yapabilirsek buradaki çocuklarımızla ileride milli takımlara sporcu yetiştirmektir. Şu anda 16 ilden 430 sporcu var ve 500'ün üzerinde bir katılımcı misafir bulunuyor. Turnuva ufak yaş grupları arasında olması münasebetiyle ailelerin ilgisini çekiyor" ifadelerini kullandı.

SUBAŞI'NIN HEDEFİ BİRİNCİ OLMAK

Avrupa ve Türkiye'de çeşitli dereceleri bulunan Rumeysa Subaşı ise Batman'a grup arkadaşları ile beraber geldiklerini belirterek, katılacağı yarışmalarda birinci olmak istediğini söyledi. Milli takımla birlikte Portekiz'e gittiğini ve orada da yarıştığını ifade eden Subaşı, "Orada heyecan yaptım ve derece alamadım. Kısmet, seneye inşallah" dedi.

Kilisli sporcuların antrenörü Nimet Subaşı ise Kilis'ten 11 sporcu ile turnuvaya katıldıklarını Türkiye Karate Federasyonu'nun amacının güneydoğudaki çocukları spora teşvik etmek ve terör ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak olduğunu belirterek, "Çocukları sporla tanıştırıp sağlıklı iyi bireyler yetiştirmek ve bizim amacımız da burada en iyi dereceyle ilimizi temsil etmek. Bugün yapılan yarışmalarda 2 altın 2 gümüş aldık. Yarışmalar devem ediyor" ifadelerini kullandı.

3 gün sürecek olan turnuvada 1997 ile 2007 arası doğumlu sporcular katılım gösterdi. Turnuva kata ve kumite branşlarında yapıldı. Sarı ve üstü kuşak sporcularının yer aldığı mücadeleler sonunda katada 10, kumitede ise 22 sıklette madalya dağıtılacağı belirtildi. - BATMAN

Yorumlar

Diğer Spor Haberleri

Tam sürüm için tıklayın.