Tam sürüm için tıklayın.

25 Temmuz Cuma Son Depremler - Manisa'da Art Arda Depremler! En Son Depremler (Deprem Haberleri)

Bugün Manisa'da art arda depremler meydana geldi. Manisa Saruhanlı merkezlerin depremlerin en şiddetlisi 3 büyüklüğünde oldu. Türkiye'de 25 Temmuz tarihinde gerçekleşen son depremlerin nerede, kaç şiddetinde olduğunu haberler.com'dan takip edebilirsiniz. Son depremler ile ilgili güncel verilere AFAD aracılığı ile haberimizden erişebilirsiniz. İşte Son depremler ile ilgili detaylı bilgiler...

25 Temmuz Cuma Son Depremler - Manisa

Bugün Manisa'da art arda depremler meydana geldi. Manisa Saruhanlı merkezlerin depremlerin en şiddetlisi 3 büyüklüğünde oldu. Türkiye'de 25 Temmuz tarihinde gerçekleşen son depremlerin nerede, kaç şiddetinde olduğunu haberler.com'dan takip edebilirsiniz. Son depremler ile ilgili güncel verilere AFAD aracılığı ile haberimizden erişebilirsiniz. Son depremler ile ilgili bilgiler, son depremler nerede, ne zaman kaç şiddetinde oldu haberimizden devamındadır. Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı verilerine göre 24 Temmuz Perşembe günü gerçekleşen son depremler şu şekilde.

AFAD'ın sitesindeki verilere göre 24 Temmuz tarihli son depremler sırasıyla şunlar: İzmir Bergama 1, Sivas Hafik 1, Muğla Marmaris 2.6, Muğla MArmaris 1.2, Fethiye Körfezi 1.5, Oniki Adalar Açıkları 2, Ankara Çubuk 1.3, İçel Tarsus 1.3, Van Başkale 1.2, Van SAray 2.1, Çankırı Sabanözü 1.2, Van Saray 1.6, Van Merkez 1.1, Kayseri Yahyalı 2.2, Edremit Körfezi 1.6, Kütahya Simav 1.3, Gökçeada Açıkları 2.3, Gökçeada Açıkları 1.7, Şanlıurfa 2.3, Manisa Saruhanlı 2, Manisa Saruhanlı 2.4, Manisa Saruhanlı 3, Manisa Saruhanlı 1.4, Edeabat Açıkları 1.7, Ankara Çubuk 1.7.

Türkiye'de son 30 günde gerçekleşen tüm depremlere dair verilere aşağıdaki AFAd bağlantısından erişebilirsiniz.

Son Depremler Hakkında Detaylar için Tıkla

AFAD, MARMARA’DA GERÇEKLEŞEN SON DEPREMLERİ DİNLİYOR!

Kuzey Anadolu Fayı’nın Marmara Denizi’nden geçen bölümünde Türkiye’nin ilk Derin Kuyu Sismometre Ağı Projesi’ni başlatan AFAD, yerin 300 metre altına yerleştirdiği sismik kayıtçılar ile fayın kalp atışlarını dinliyor.

Marmara’da gerçekleşebilecek olası bir deprem öncesinde fayın davranışlarını tespit edebilmek için AFAD’ın Alman Yer Bilimleri Enstitüsü (GFZ) ile başlattığı ‘Derin Kuyu Sismometre Ağı Projesi’nin en önemli fazı için sondaj çalışmaları Büyükada’da başladı. Derin Kuyu Sismometrelerinin 4. İstasyonu, sondajına başlanan yerin 300 metre altındaki alana konuşlandırılacak ve fayın en küçük hareketleri dahi 7/24 takip edilecek. AFAD’ın yerleştirdiği sismik kayıtçılar, olası Marmara depremine neden olacak olan fayın davranışlarını en yakından izleme olanağı verecek.

‘Derin Kuyu Sismometre Ağı Projesi’ kapsamında Kuzey Anadolu Fayı’nın Marmara Denizi’nden geçen bölümü 8 Derin Kuyu Sismometresi ile çepeçevre kuşatılıyor. Bugüne kadar Tuzla’da 1 ve Yalova’da 2 olmak üzere toplam 3 adet derin kuyu sismometre istasyonu kuruldu ve fayın nabzı tutulmaya başlandı. Projenin en önemli fazı olan Büyükada derin kuyusu ile 4. İstasyon da tamamlanmış oluyor. Türkiye’de en derinde ve fayın en yakınında bulunacak sismik kayıtçılar sayesinde AFAD, depremin ayak seslerini takip edecek. Büyükada’daki çalışmanın 1.5 ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Yorumlar

Diğer Soğuk Haber Haberleri

Tam sürüm için tıklayın.