Tam sürüm için tıklayın. [Hata Bildir]

Karabük İçinde Tüp Olan Araç Bomba Paniği Yarattı

Karabük'te İl Emniyet Müdürlüğü binasına yaklaşık 100 metre uzaklıkta cadde kenarına bırakılan ve içerisinde tüpler bulunan plakasız otomobil bomba paniğine neden oldu.

Karabük'te İl Emniyet Müdürlüğü binasına yaklaşık 100 metre uzaklıkta cadde kenarına bırakılan ve içerisinde tüpler bulunan plakasız otomobil bomba paniğine neden oldu. Şüpheli aracın sahibinin olay yerine gelmesi, aracın fünyeyle patlatılmasını önledi.

OIay, Üniversite Mahallesi Ali İrfan Büyükbaş Caddesi üzerinde meydana geldi. Emniyet Müdürlüğü binasının yakınına park edilmiş plakasız aracı fark eden polis ekibi araçta inceleme yaptı. Aracın içerisinde tüpleri gören polisler bomba olabileceği ihtimaliyle çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Aracın çevresi güvenlik şeridiyle kapatılırken cadde yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Olay yerine gelen bomba imha uzmanı inceleme yaparken sağlık ekipleri de bölgede hazır tutuldu. Bomba imha uzmanının otomobili fünyeyle patlatmaya hazırlandığı anda aracın sahibi Mustafa Tutmaz olay yerine geldi. Polislere otomobili art niyetli olarak bölgeye park etmediğini belirten Tutmaz, Otomobil çekme belgeli. Art niyetim olsa oraya mı bırakırdım. Sırf plakasız diye mi tüm bunlar dedi.

Polis ekipleri ise Tutmaz'ı Burası Emniyet Müdürlüğü'ne yakın bir yer. Bugün sıkıntılı bir gün. Bir telefon numarası yazıp aracın önüne bırak. 15 dakika daha gelmeseydin otomobilin gidiyordu. Zaten stresli bir dönemdeyiz' diyerek uyardı. Otomobilde yapılan incelemede arka koltukta mutfak tüpü ve piknik tüpü, bagajda ise 2 mutfak tüpü bulundu. Araçta şüpheli bir durumun olmadığının tespit edilmesinin ardından cadde yaklaşık bir saat sonra trafiğe açıldı.

Otomobilin trafikten men edildiği ve çekme belgeleri ile muayeneye getirilmek üzere otoparktan çıkarıldığı tespit edildi. Polis ekibi, araç sahibine bin 135 TL ceza keserek aracı otoparka çekti.
02 Mayıs 2016 Pazartesi 02:10

YORUMLAR

Tam sürüm için tıklayın. [Hata Bildir]