Koronavirüsü yenen 77 yaşındaki kadın yoğun bakımdan alkışlarla çıktı

İspanya'da ismi Isabel olarak açıklanan 77 yaşındaki kadın, koronavirüsü yenip yoğun bakımdan çıkınca doktor ve hemşireler tarafından alkışlandı.

1
Doktor ve hemşirelerin alkışları ile yoğun bakım ünitesinden çıkan 77 yaşında kadın, vaka ve ölüm sayısının dakikada arttığı İspanya'da umut oldu.
2
Yaşlı kadın ise yoğun bakımda kaldığı süre içinde kendisi ile ilgilenen doktor ve hemşirelere el sayarak teşekkür etti.
3
Yaşlı kadın bir süre daha serviste tedavisi devam ettikten sonra taburcu edilecek.
4
77 yaşında koronaya karşı galip gelen kadın yoğun bakımdan çıkarken bir hemşire kulağına eğitilip, "Bizim için umut oldun. Daha iyi ol" diye fısıldadı.
5
Öte yandan koronavirüs salgını nedeniyle 433 kişinin hayatını kaybettiği İngiltere'de, bilinen bir kronik hastalık geçmişi olmayan ve belirti göstermeyen 21 yaşındaki Chloe Middleton isimli genç kadın, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.
6
Uzmanlar; burun akıntısı, boğaz ağrısı, kuru öksürük, yüksek ateş ve kronik rahatsızlık gibi belirtilerin Kovid-19 belirtileri arasında yer aldığını ifade ederken, İngiltere'de ilk kez uzman açıklamalarının dışında bir ölüm gerçekleşti.
7
Genç kızın ailesi yaptığı açıklamada, "Bu pandemiyi ciddiye alın, 21 yaşındaki kızımızın canını aldı ve farklı bir tıbbi sıkıntısı yoktu" dedi.
25 Mart 2020 Çarşamba
Abone Ol
Paylaş
YORUMLAR