WhatsApp'ın Erişim Sorunu Ona Yaradı! 24 Saatte 3 Milyon Kişi Kazandı

Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp'a erişimin kesilmesi Telegram'a yaradı. Son 24 saat içinde Telegram'a üç milyon yeni kullanıcı kayıt oldu.

1
Milyarlarca kullanıcı Facebook, Instagram, Messenger ve WhatsApp'a eş zamanlı erişimde sorunu yaşadı. Türkiye'deki kullanıcıların da etkilendiği erişim sorunu nedeniyle, Facebook'a girişte sorunlar yaşanırken, Instagram'da sayfalar yenilenemedi. WhatsApp'ta ise fotoğraf ve diğer belgelerin gönderimi gerçekleştirilemedi.
2
Bu durum ise Telegram'a yaradı. Son 24 saat içinde Telegram'a üç milyon yeni kullanıcı kayıt oldu.
3
Söz konusu gelişme Telegram'ın kurucusu ve CEO'su Pavel Durov tarafından, kendi kişisel Telegram kanalı üzerinden duyuruldu. Servis, Mart 2018'de 200 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıklamıştı.
4
RUSYA'NIN ZUCKERBERG'İ...
Rus programcı Pavel Durov tarafından geliştirilen mesajlaşma platformu Telegram, 2013 yılının Ağustos ayında kullanıma açılmıştı.
5
Uçtan uca şifreleme temelli anlık mesajlaşma platformu Telegram, her ne kadar şifreleme anahtarları ve hesap bilgileriyle ilgili devlet talepleri nedeniyle Rusya, Çin ve İran gibi bazı pazarlarda kısıtlamalar ve engellerle karşı karşıya kalsa da geçen yıl aylık aktif kullanıcı sayısını 200 milyonun üzerine taşımıştı. "Rusya'nın Mark Zuckerberg'i" olarak da adlandırılan Durov, Telegram'dan önce ise Rusya'nın en popüler sosyal ağı VK'yı kurmuştu.
15 Mart 2019 Cuma
YORUMLAR (4)
  • Selim Baba : Bu program tehlikeli bir program ortam dinlemesi ve verilere gizli erisimi olabilir. Bazi ulkelerde yasak. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • oğuz : Bir ürünün tekel olması zaten tehlikeli bir durum. WhatsApp’a rakip çıkması bizim için önemli bknz. Facebook kişisel dosyaların pazarlanmasını sağlamıştı tekel olduğu için bunu yaparken 2 kere düşünmedi. Tabi bu sadece bir nedenden birisi. Rusların bu yönünü çok seviyorum, adamlar her konuda Avrupa ve Amerikanın tekel olmasına izin vermiyor. Cevap Yaz 21 1 Yayından Kaldır AHA DAYIYA SOR : (ruslar için)ya da kaybettiği istihbaratı kazanabilmek için çabalıyor desek... 2 1 Yayından Kaldır