1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne Doğru

HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, "Taksim, emekçilerin mücadele ve kazanımlarının hafızasıdır.

HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, "Taksim, emekçilerin mücadele ve kazanımlarının hafızasıdır. Taksim alanı emekçilere yasaklanmamalıdır, yasaklanamaz." dedi.

Pekgözegü, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne değinerek Taksim Meydanı'nın her zaman 1 Mayıs ile anılacağını söyledi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarını Taksim'de yapmak isteyen emek ve meslek örgütlerine, Taksim Meydanı'nın yasak olduğunun açıklandığını belirten Pekgözegü, "Bu keyfi yasaklamayı kınıyorum. Taksim, emekçilerin mücadele ve kazanımlarının hafızasıdır. Taksim alanı emekçilere yasaklanmamalıdır, yasaklanamaz." dedi.

"17 yıllık AKP iktidarının ekonomik mucize balonu patladı." ifadesini kullanan Pekgözegü, ekonomik kriz, enflasyon, işsizlik ve pahalılığın had safhada olduğunu söyledi.

Pekgözegü, "AKP iktidarı döneminde yurt dışında bulunan ucuz krediler, üretken alanlara yatırılmak yerine kısa yoldan zenginlik yaratan inşaata gömüldü ve ucuz para kapanınca da satılamayan evler elde kaldı. 2 milyon satılamayan konut şu anda bekliyor. Son bir yılda üç inşaat işçisinden ikisi işsiz konumdadır." değerlendirmesinde bulundu.

Serpil Kemalbay Pekgözegü ayrıca 1 Mayıs kutlamalarına katılım çağrısı yaptı.

Kaynak: AA
25 Nisan 2019 Perşembe 12:39

Son Dakika