10 Dakika İçinde 64 Kalem Böreği Sardı

10 dakika içinde 64 kalem böreği sardı Bilecik'teki Kalem Böreği Sarma Yarışmasında 12 bayan arasında büyük çekişme yaşandıBİLECİK - Bilecik'te düzenlenen Kalem Böreği Sarma Yarışmasında 10 dakika içinde 64 böreği saran bayan birinci oldu.

10 dakika içinde 64 kalem böreği sardı
Bilecik'teki Kalem Böreği Sarma Yarışmasında 12 bayan arasında büyük çekişme yaşandı
BİLECİK - Bilecik'te düzenlenen Kalem Böreği Sarma Yarışmasında 10 dakika içinde 64 böreği saran bayan birinci oldu.
Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde Gölpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği tarafından organize edilen yarışmada 12 bayan arasında büyük çekişme yaşandı. Sarma yarışmasında 10 dakika içinde 64 sigara böreği saran Güher Karakiprik birinci oldu ve 1 gram altınla ödüllendirildi.
Yapılan yarışma hakkında İHA muhabirine açıklama yapan Gölpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Murat Arıcan, okullarının tanıtılması amacıyla böyle bir yarışmayı düzenleme kararı aldıklarını belirtti. Arıcan, "Okul Aile Birliğimiz ile birlikte halkımızın okulumuzu tanınması amacıyla Gölpazarı Belediyesi aracıyla yarışmayı anons ettirdik. Yarışmaya 12 ev hanımı başvuru yaptı. Herkese masa ve malzemeleri verildi. Verilen 10 dakikalık sürede en çok böreği Güver Karakiprik hanımefendi sardı. Süresi içinde 64 kalem böreği sararak birinci olan Güver Karakiprik'a 1 gram altın hediye ettik. Diğer arkadaşlara da teşekkür ettik yarışmaya katılımlarından dolayı. Okulumuzun tanıtımı amacıyla bu tür yarışmalar düzenlenmeye devam edilecektir. Aynı zamanda Gölpazarı'nın da güzel bir tanıtımı oldu" dedi.

Kaynak: İHA

27 Ekim 2017 Cuma 09:20

Gölpazarı, Bilecik, Genel