10 yaşındaki çocuk hamamda boğuluyordu! Vatandaşlar son anda kurtardı

Bursa'da bir kaplıcada, koşarak havuza girmek isteyen 10 yaşındaki çocuk havuza düştü. Vatandaşların yardımı ile sudan çıkarılan talihsiz çocuğun hayati tehlikesi devam ediyor.

Bursa'da ailesi ile gittiği kaplıcada koşarak havuza girmek isteyen 10 yaşındaki çocuk havuza düştü. Boğulma tehlikesi geçiren çocuk, vatandaşların yardımı ile sudan çıkarılırken, hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

KOŞARAK HAVUZUN BULUNDUĞU HAMAMA GİTTİ

Olay, merkez Osmangazi ilçesi Kükürtlü Mahallesi'nde bulunan Yeni Kaplıca Erkekler Hamamı'nda saat 09.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Bayram tatili için Bursa'ya gelen Aslantatar ailesinden baba ve oğlu kaplıca suyuna girmek istedi. Ailenin 10 yaşındaki çocuğu Yunus Emre Aslantatar, kaplıca havuzuna girmek için babasını beklemeye başladı. Sabırsızlanan Aslantatar, babası giyinme kabininde hazırlanırken koşarak havuzun bulunduğu hamama gitti.

ÇIRPINMAYA BAŞLAYAN ÇOCUĞU VATANDAŞLAR KURTARDI

Dengesini kaybedip havuza düşen küçük çocuk suyun üstüne çıkamadı. Çevredekilerin yüzdüğünü sandığı çocuk çırpınmaya başlayınca, hamamdaki vatandaşlar hemen havuza girerek çocuğu çıkardı. Aslantatar'ın haberi alan ailesi kaplıcaya koştu. Çocuğun annesi ve büyükannesi olay yerinde sinir krizi geçirdi.

DURUMU AĞIR

İlk müdahalesi havuzdaki vatandaşlar tarafından yapılan Aslantatar, daha sonra ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansa götürülerek burada tedavisine devam edildi. Durumunun ağır olduğu öğrenilen genç ambulanstaki müdahalenin ardından Çekirge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Uzun süre kalp masajı yapılan küçük çocuk hayata geri döndürülerek Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Aslantatar'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

10 yaşındaki çocuk hamamda boğuluyordu! Vatandaşlar son anda kurtardı - Son Dakika

Kaynak: İHA

12 Ağustos 2019 Pazartesi 12:28

Yüksek İhtisas Eğitim Ve Araştırma HastanesiDevlet HastanesiOsmangaziKaplıcaSudanBursaAnne
YORUMLAR (2)
  • Hmm : Hep söylüyorum çocuklar 20 yaşına kadar çocuk reşit de olsa akillari ermiyor sabiler boylarının büyüdüğüne bakmayın çocuklarınızı elinizden gözünüzden ayırmayın
    Cevap Yaz 31 1 Yayından Kaldır