15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Çağatay, mesajında, 15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgütünce (FETÖ) gerçekleştirilen hain darbe girişiminin, ülkenin birlik ve bütünlüğünü, milli iradeyi ve demokrasiyi ortadan kaldırmayı hedefleyen, en alçak darbe teşebbüsü olduğunu belirtti.
Kendilerine emanet edilen uçağı, tankı, topu, silah ve cephaneyi sinesinden çıktığı milletine yönelten hainlerin karşısına sarsılmaz iradeyle dikilen milletin, istiklaline uzanan hain elleri kırarak istikbaline sahip çıktığını kaydeden Çağatay, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Şanlı direnişimizin 3. yıl dönümünde, hain darbe girişiminin faili ihanet çetesini bir kez daha lanetliyor, bu zilletin acısını dünyada ve ahirette çekmelerini diliyoruz.

O gece sokaklarımızdan meydanlara sel olup akan Bitlis şehrimizin kahraman evlatları, ecdadının düşman işgaline karşı koyduğu hürriyet aşkı ve mücadele ruhunun asla sönmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir. Ne mutlu yurdun dört bir köşesinde bu ruhu sergileyenlere. Sarsılmaz inanç, azim ve kararlılıkla 15 Temmuz gecesi adlarını tarihe yazdıran şehitlerimizi rahmetle, canlarını seve seve ortaya koyan kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum."

Kaynak: AA

14 Temmuz 2019 Pazar 16:24

Bitlis, Güncel