15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Başkanı Zeki Aydıntepe ve Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Başkanı Zeki Aydıntepe ve Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Aytıntepe, mesajında, Türkiye'de her 10 yılda bir tekrarlanan darbeler dönemini sona erdiren, dünyanın hayranlık ve hayretle izlediği darbe girişimine karşı ortaya konan şanlı direnişin üçüncü yıl dönümünün yaşandığını kaydetti.
Aydıntepe, şu ifadeleri kullandı:
"Ülkesi, bayrağı ve toprağı adına meydanlara inip, kanını döküp canını veren ve koca Akif'in dizelerinde olduğu gibi yıllar sonra 'Gömülse tarihe sığmayacak' destansı bir direnişi gerçekleştiren aziz şehitlerimize yüce mevladan bir kez daha rahmet dilerken, 7'den 70'e muhteşem direnişin şanlı gazilerine sağlık ve mutluluk diliyoruz. Allah böyle acıları bir daha bu aziz millete yaşatmasın inşallah."
Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur
Matur da 15 Temmuz gecesi Türk Silahlı Kuvvetlerine sızan bir grup hainin kullanılarak Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetimini ele geçirmeyi planlayan güçlerin, Türk milletinin, demokrasiye olan bağlılığını hesaplayamadığını kaydetti.
TBMM'yi bombalayacak kadar aşağılık bir yapıya bürünen hainlerin, terörle mücadelenin kahramanları özel hareket polislerine ve kendilerini engellemeye çalışan silahsız halkın üzerine bomba yağdıracak kadar vicdansız olduğunu kaydeden Matur, şu ifadeleri kullandı:
"O gece hainler, Sakarya Valiliğini de tanklar ve zırhlı araçlarla işgal ederken, Sakarya halkı büyük bir kararlılık ve kahramanlıkla bu işgali sonlandırmıştır. Eli silahlı hainler etkisiz hale getirilirken 20 kadar Sakaryalı gazi olmuş. Sakarya Valiliği önünde verilen o mücadele 15 Temmuz'un en unutulmaz anlarından biri olmuştur. Bizzat tanık olduğumuz bu mücadele Sakarya halkının demokrasiye ve devletine olan bağlılığını bir kez daha net bir şekilde göstermiştir. Türkiye'ye o karanlık geceyi yaşatan FETÖ'ye karşı devam eden mücadeleyi desteklediğimizi belirtirken, buradan bir kez daha haykırmak istiyoruz, Türk demokrasine, Türk Cumhuriyetine darbe girişiminde bulunanlar 15 Temmuz'da olduğu gibi ihanetlerinin bedelini her zaman ödeyeceklerdir. Bu nedenle hiçbir güç demokrasimize darbe girişimine cesaret edemeyecektir."

Kaynak: AA

14 Temmuz 2019 Pazar 17:18

Aydıntepe, Sakarya, Güncel