15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür ve Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür ve Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Emür, mesajında, 15 Temmuz 2016 gecesi Türk milletinin vatanına, bayrağına sahip çıktığını ve onlar için canından vazgeçeceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterdiğini belirtti.
Milletin, iradesine ve ülkesine sahip çıktığını vurgulayan Emür, şunları kaydetti:
"Bundan sonra da milli mücadele ruhu ile bu vatan toprağını koruyacağından kimsenin şüphesi olmasın. O menfur gecede milletin cesaretini kırmak için yaptıkları her saldırıyla cesaretimiz daha da artmış, tarihimizin en görkemli destanlarından biri yaşanarak yazılmıştır. 15 Temmuz destanı hepimizin."
Memur Sen'e bağlı Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral ise 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını aktardı.
Süral, o gece herkes gibi Memur-Sen ve Sağlık-Sen teşkilatlarının da meydanlarda olduğunu anımsatarak, şöyle devam etti:
"Yine o gece sağlık çalışanlarımız da bir destan yazdı. Bombalara rağmen, kurşun yağmurlarına karşı darbeye direnen vatandaşlarımızı kurtarmak için canla başla mücadele ettiler. 15 Temmuz gecesi yaralı kurtarmaya giden ambulanslarda yaşanan trajediler, hastanelerde sağlık çalışanlarımızın kucağında cennete giden demokrasi şehitleri ve özellikle meydanlarda olan sağlık çalışanlarımız milletimizle beraber büyük bir kahramanlık örneği gösterdi."

Kaynak: AA

15 Temmuz 2019 Pazartesi 15:09

Memur Sen, Giresun, Güncel