15 Temmuz Destanı Takvim Oldu

Balıkesir Altıeylül Belediyesi ’15 Temmuz Destanı’nı 2017 yılı takvimi olarak bastırdı.

Balıkesir Altıeylül Belediyesi '15 Temmuz Destanı'nı 2017 yılı takvimi olarak bastırdı.

Altıeylül Belediyesi 15 Temmuz gecesi yaşananları unutmamak için tanklara ve mermilere göğsünü siper eden şehit ve gazileri anısına 2017 yılı "15 Temmuz Destanı" takvimi bastırdı.

Altıeylül Belediyesinin, kuşe kağıda 26 sayfa olarak düzenlendiği takvimin ön sayfasında Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'nun 15 Temmuz ile ilgili yazısından sonra her sayfada direnişin fotoğrafları ve Ahmet Arif, Necip Fazıl Kısakürek, O.Şefik Gökyay, Mehmet Akif Ersoy, Nazım Hikmet Ran, Mustafa Kemal Atatürk, Arif Nihat Asya ve Yunus Emre'nin şiirleri ve veciz sözlerinin yer alıyor.15 Temmuz direniş fotoğraflarının bulunduğu 26 sayfalık takvim görenler tarafından çok beğenilirken, takvime vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

Altıeylül Belediye Başkanı Kafaoğlu, 15 Temmuz'da milletin tanklara göğsünü siper ettiğini ve vatanını, milletini seven vatandaşların her akşam demokrasi nöbetlerine katıldığını belirterek, Altıeylül Belediyesi olarak '15 Temmuz hain kalkışmayı unutturmamak ve Gelecek nesillere 15 Temmuzu en doğru şekilde anlatmak için bu takvimi geleceğe damga vuracak belge olarak hazırladık" dedi. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

16 Kasım 2016 Çarşamba 10:17

Zekai Kafaoğlu, Ahmet Arif, Balıkesir, Altıeylül, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika