15 Temmuz gecesi TRT önünde yaşananlar

- TRT binası önünde vatandaşın toplanması TRT binası girişinden silah sesleri gelmesi Savaş uçakları ve helikopterlerin alçaktan uçuşu Vatandaşın Türk Bayrağı eşliğinde slogan atması Vatandaşın TRT binası girişinde askerleri ikna çabası Teslim olan askerlerin araca götürülmesi FETÖ'nün...

- TRT binası önünde vatandaşın toplanması

TRT binası girişinden silah sesleri gelmesi

Savaş uçakları ve helikopterlerin alçaktan uçuşu

Vatandaşın Türk Bayrağı eşliğinde slogan atması

Vatandaşın TRT binası girişinde askerleri ikna çabası

Teslim olan askerlerin araca götürülmesi FETÖ'nün darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi TRT binası önünde yaşananlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
TRT'den emekli olan Burhan Memiş tarafından darbe girişiminin hemen ardından çekilen görüntülerde, vatandaşların bina önünde toplanmaya başladığı, savaş uçakları ve helikopterlerinin alçak uçuş yaptığı görülüyor.
Görüntülerde, TRT binası önünde bulunan askerlerin ateş açmaya başladığı, toplanan kalabalığın ise Türk bayrakları eşliğinde 'vatan sana canım feda' şeklinde slogan atmaları yer alıyor.
İlerleyen saatlerde ise vatandaşların daha da kalabalıklaştığı, giriş kapısında bekleyen askerleri silahlarını bırakmaları konusunda ikna çabaları görüntülere yansıyor.
Zaman zaman silah seslerinin yükseldiği TRT binası önünde son olarak ise teslim olan askerler, polis nezaretinde araçlara götürülüyor.

Kaynak: AA

14 Temmuz 2019 Pazar 16:53

Polis