18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 97. Yıldönümü

Eşme ilçesinde, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 97.yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Eşme ilçesinde, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 97. yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Eşme'de yapılan törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından şehitler anısına saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Gazi Jandarma Başçavuş Oğuzhan Özalp, törende yaptığı konuşmada, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türk Devleti'nin ebedi varlığını devam ettirmek için ülkenin her karış toprağına kanlarını akıtan şehitlerin Türk milletinin en büyük gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Törenin ardından Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Şehit Yüzbaşı Ali Bey ve Abdullah Çavuş'un kabirleri ile Takmak köyündeki Kurtuluş Savaşı Şehitliği ziyaret edildi. Şehitler için Eşme Müftüsü Mehmet Ersöz tarafından Kur'an-ı Kerim okundu.

Anma programı kapsamında Eşme Kültür Sarayında düzenlenen etkinlikte de Cemalettin Avcı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı tiyatro gösterisi ve oratoryo sahnelendi.

Etkinlikte, Çanakkale Deniz Zaferi ile ilgili çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri, Eşme Kaymakamı Faruk Ekiz, Garnizon Komutanı Üsteğmen Harun Bulut ve Belediye Başkanı Ahmet Yıldırım tarafından verildi.

- UŞAK

Kaynak: AA

18 Mart 2012 Pazar 14:00

Özalp, Eşme, Çanakkale, Yerel