18. Uluslararası Ankara Caz Festivali Başlıyor!

Her yıl caz müziğinin birbirinden başarılı isimlerini ağırlayan Uluslararası Ankara Caz Festivali başlıyor. Ankara'da Mayıs ayı müzik ile renkleniyor.

9 Mayıs akşamı Next Level Alışveriş Merkezi Podyum açık havada gerçekleşecek açılış konserinde, bir festival geleneği olarak Hava Kuvvetleri Komutanlığı Cazın Kartalları Orkestrası sahne alacak. Konserde orkestra ile beraber, ülkemizin erkek caz vokallerinden Aydın Kahya'yı ve yaşayan en iyi doğaçlama yeteneğine sahip kadın caz sanatçılarından biri olan usta yorumcu Yıldız İbrahimova'yı dinleme fırsatı bulacaksınız.

Bu yıl festival konserlerinin çoğu cazı daha geniş kitlelerle buluşturmak adına ücretsiz olarak Next Level Alışveriş Merkezi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Festival boyunca Caz kulübünde müzik dinlemenin keyfini çıkarmak isteyenler ise Samm's Bistro'da gerçekleşecek konserler için Samm's Bistro'dan rezervasyonlarını yaptırıp biletlerini temin edebilecekler.

Konserler ile ilgili tüm gelişmeleri www.ankaracazfestivali.com adresinden, festivalin sosyal medya hesaplarından ve NextJazz etiketi ile Next Level AVM sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Ayrıca konserleri Next Level AVM Facebook sayfasından canlı olarak izleyebilirsiniz.

Kaynak: Bültenler

08 Mayıs 2015 Cuma 09:47

Yıldız İbrahimova, Aydın, Güncel