18. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, sanatçılar Haldun Dormen ve Gülriz Sururi'ye "Yaşam Boyu Başarı" ödülü verildi.
Büyükçekmece Kemal Sunal Amfi Tiyatrosu'nda gerçekleşen törende konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, ödüllerin ulusal ve uluslararası basın, gazeteci ve kültür ve sanat ayağında verildiğini söyledi.
Akgün, "18 yıldan beri topluma mal olmuş, eserleriyle kültür ve sanat hayatına katkı sağlamış bir bakıma toplumun ortak paydası olmuş olan sanatçılarımız, festival jürisi tarafından belirleniyor ve daha sonra kendilerine intikal ettiriliyor. Bu sene jürimiz herkesin sevdiği Gülriz Sururi ve Haldun Dormen, bu sene 18. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali'nin 'Yaşam Boyu Başarı' ödülünü bu akşam alıyorlar. kendilerine daha nice sağlıklı ömürler diliyorum." dedi.
Etkinlikte ödülünü alan Haldun Dormen, izleyicileri selamlayarak "Sanat, tiyatro ve Ulus adına teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.
Sururi ise festivaldeki yoğun ilgiden mutluluk duyduğunu belirterek, gençlerin sanata olan ilgisinin artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Haldun Dormen ve Gülriz Sururi'ye ödüllerini, Belediye Başkanı Hasan Akgün ile Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festival Komitesi Başkanı Gürhan Ozanoğlu takdim etti.
18. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali sona erdi.

Kaynak: AA

06 Ağustos 2017 Pazar 00:07

Gülriz Sururi, Haldun Dormen, Büyükçekmece, Hasan Akgün, Kültür Sanat