19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kırıkkale ve Yozgat'ta tören düzenlendi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kırıkkale ve Yozgat'ta tören düzenlendi. 

Kayseri Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Daha sonra Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden işçiler için saygı duruşunda bulunuldu.

Törene Melikşah Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dursun Mat, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, MHP İl Başkanı Mete Eke, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle öğrenciler katıldı.

Nevşehir

Nevşehir'deki törende Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Ünlüer'in Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. 

Törene Vali Yardımcısı Vural Demirtaş, Garnizon Komutanı Albay Dursun Ertuğrul, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, öğrenciler ve diğer ilgililer katıldı.

Kırıkkale

Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende ise Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür İl Müdürü Rifat Ünlü, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Törende daha sonra Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden işçiler için saygı duruşunda bulunuldu.

Niğde

Niğde'de, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Turhan, törendeki konuşmasında, Soma'da meydana gelen kaza nedeniyle kutlamaların iptal edildiğini belirterek, "O mukadder ve müessif olayı bağrımıza bastık, o elemi canlı olarak yaşıyoruz. Soma'da şehit olan 301 emekçinin ailesinin ve tüm Türkiye'nin başı sağolsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anıyoruz "dedi.

Kırşehir

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Kırşehir'de tören düzenlendi.

Valilik ek hizmet binası önünde yapılan törene, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Eyüp Temur, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Güneş, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Yozgat

Yozgat'taki törende ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. - Kayseri

Kaynak: AA

19 Mayıs 2014 Pazartesi 13:32

Kayseri, Kırşehir, 19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk, Yerel