19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Bozüyük, Pazaryeri, Gölpazarı, Söğüt ve Osmaneli ilçelerinde çelenk sunma törenleri düzenlendi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Bozüyük, Pazaryeri, Gölpazarı, Söğüt ve Osmaneli ilçelerinde çelenk sunma törenleri düzenlendi.
Bozüyük Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene, Kaymakam Köksal Şakalar, İlçe Jandarma komutanı Süleyman Can, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Bozdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Adem Özay Cengiz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Dübek, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve öğretmenler ile öğrenciler katıldı.
Dübek'in anıta çelenk bıraktığı tören, halk oyunu gösterileriyle devam etti. Programda, Kaymakam Şakalar ve protokol mensupları tarafından spor branşlarında dereceye giren sporculara madalya ve kupaları verildi.
Pazaryeri
Pazaryeri ilçesinde yapılan törende, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili İslam Özkul tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.
Kaymakam İbrahim Özdel, Garnizon Komutanı İlhan Canseven, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, il genel meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmen ile öğrencilerin katıldığı törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili İslam Özkul, törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Etkinlikte, spor müsabakalarında dereceye girenlerin kupa ve madalyaları verildi.
Gölpazarı
Cumhuriyet Meydanı'ndaki törene, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Ulaş Aydemir, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Mehmet Dinç, Belediye Başkan Vekili Cengiz Şen, İlçe Milli Eğitim müdürü Turgut Akagündüz, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Hakan Poray, gençlik adına konuşma yaptı.

Kutlamalar, öğrencilerin hazırladıkları folklor gösterisi, müzik şöleni ve dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.
Söğüt
Söğüt ilçesindeki törene Kaymakam Berkan Sönmezay, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Aşkın Şaşmaz, Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yıldırım, okul müdürleri, idari amirler, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Musa Aydın'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler tarafından tekvando ve judo gösterileri yapıldı.

Tören, bayrak yarışları ve çeşitli gösterilerin ardından spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.
Osmaneli
Hükümet Konağı önünde yapılan törene, Osmaneli Belediye Başkan Yardımcısı Hayati Kaba, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Şener Öner, törende yaptığı konuşmada, 19 Mayıs'ın sadece Türk milli kurtuluş hareketinin başlangıcı olmadığını, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle yerini almasının adı olduğunu ifade etti.

Program, Belediye Şehitler Stadı'nda Kaymakam Edip Çakıcı, Garnizon Komutanı Merdan Akbulut, Belediye Başkan Yardımcısı Hayati Kaba, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tezcan Alaç, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, daire ve okul müdürleri, vatandaşların katılımıyla devam etti.

Kaynak: AA

19 Mayıs 2016 Perşembe 15:55

Pazaryeri, Bozüyük, 19 Mayıs, Atatürk, Politika, Güncel