19 Mayısa Özel 6 Kilometre Yürüdüler

Odunpazarı Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında '1919'dan 2019'a 100 Yılın Yürüyüşü' adlı bir etkinlik düzenledi.

Odunpazarı Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında "1919'dan 2019'a 100 Yılın Yürüyüşü" adlı bir etkinlik düzenledi.

Sabahın erken saatlerinde Gökmeydan Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet Parkı'nda bir araya gelen Eskişehirliler, buradan otobüslerle Kent Ormanına geçti. Kent Ormanı'ndan başlayan yürüyüşe Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Kurt, Türkiye Cumhuriyeti'nin kendisinden önce ve sonra kurulan pek çok devlete ve rejime rağmen ayakta olduğunu söyledi. Başkan Kurt, "Biz bugün 100 yıl önceki Atatürk ilke ve devrimlerinin ruhuyla, o duygularla hareket eden bir nesil olarak o mücadeleyi sürdürmeliyiz. Nasıl 100 yıl önce bütün imkansızlıklara rağmen başarılmış ise bugün de başaracağız. Bu yol; çağdaş uygarlık, demokrasi ve hukuk yolu. Türkiye Cumhuriyeti bu yoldaki mücadelesini asla bırakmayacak. Her türlü engellemelere rağmen ayaktayız ve umutluyuz. Geleceğe umutla bakıyoruz. Her şey çok güzel olacak. Türkiye, Atatürk yolundan asla saptırılamayacak. Bu konuya olan inancımızla bugün gençlerimizle, yaşlılarımızla birlikte Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Türkiye'nin her ilinde, ilçesinde, beldesinde ve köyünde Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılı büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Biz asla yolumuzdan dönmeden bu yolda mücadeleye devam edeceğiz" diye konuştu.

Başkan Kurt'un konuşmasının ardından başlayan yürüyüş 6 kilometre boyunca devam etti. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

19 Mayıs 2019 Pazar 15:33

Mustafa Kemal Atatürk, Odunpazarı, 19 Mayıs, Türkiye, Yaşam