'2. Bursa Klasik Otomobil Turu' Başladı

Osmangazi Rotary Kulübü ve Klasik Otomobil Kulübü tarafından Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalına, kanserli hücrelerin tedavisinde kullanılan 'Mikrotom' cihazının kazandırılması amacıyla düzenlenen '2.Bursa Klasik Otomobil Turu', başladı.

Osmangazi Rotary Kulübü ve Klasik Otomobil Kulübü tarafından Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalına, kanserli hücrelerin tedavisinde kullanılan "Mikrotom" cihazının kazandırılması amacıyla düzenlenen "2. Bursa Klasik Otomobil Turu", başladı.

Osmangazi Rotary Kulübü Başkanı Reşit Köseleci, Korupark Alışveriş Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, etkinliğin sonunda kanser hastası çocukların tedavisine bir nebze olsun katkıda bulunmak istediklerini söyledi.

Organizasyon Komitesi Başkanı Deniz Şahin de geçen yıl olduğu gibi yine Bursalılara görsel bir şölen sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Tura, geçen yıl olduğu bu yıl da katılan ünlü perküsyon sanatçısı Burhan Öçal, "Bursa'da bulunmak da ayrı bir güzellik tabi. İnşallah bundan sonraki organizasyonlara da yine geliriz" dedi.

Korupark Alışveriş Merkezi'nden start alan tura, 60 klasik otomobil katıldı.

Bursa Klasik Otomobil Turu, Göynüklü, Altuntaş, Trilye, İzmir Yolu ve Kent Merkezi güzergahının ardından Divan Otel önünde son bulacak.

Geçen yıl ilki yapılan organizasyonda da UÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalına "Sitrosantifuruj" cihazı kazandırılmıştı.

- BURSA
08 Ekim 2011 Cumartesi 19:23

Yerel