2. Uluslararası Antalya Gitar Festivali Sona Erdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslar arası Antalya Gitar Festivali ünlü Türk klasik gitar sanatçısı Prof.Dr.Ahmet Kanneci'nin kapanış konseri ile sona erdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslar arası Antalya Gitar Festivali ünlü Türk klasik gitar sanatçısı Prof. Dr. Ahmet Kanneci'nin kapanış konseri ile sona erdi.

AKM Aspendos Salonu'nda yapılan kapanış konserinde gecesinin sunuculuğunu sinema ve tiyatro oyuncusu Toprak Sergen yaptı. Popüler ezgilerin seslendirildiği konserde Kanneci'ye sahnede Özcan Dal gitarıyla eşlik etti. Kanneci, konserinde müzik yaşamında ilk kez bir caz eserini de yorumladı. Gecede ayrıca festival kapsamında genç gitaristler arasında düzenlenen master class yarışmasının sonuçları açıklandı. Yarışmada birinci seçilen Çavgın Çınkıt'a Türkiye'nin ünlü gitar imalatçısı Arif Türker Gündoğdu tarafından özel olarak yapılan 5 bin lira değerinde bir klasik gitar hediye edildi. Yarışmada ikinciliği İmge Ceren Aydeniz, üçüncülüğü ise Orçun Terzioğlu ve Umut Sümeroğlu elde etti. Konserin ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın festivale katkıda bulunanlara plaket verdi.

Gecenin sonunda festivalde konser veren dünyaca ünlü sanatçılar; İspanya'dan Ignacio Rodes, Avusturya'dan Johann Parier ve ülkemizden Soner Egesel, Eren Süalp, Bekir Küçükay, Özcan Dal, Kamil Çağatay Azat ve Ahmet Kanneci sahneden izleyenleri selamladı. - ANTALYA

Kaynak: İHA

17 Şubat 2013 Pazar 14:41

Toprak Sergen, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Magazin
YORUMLAR