20. Ölüm Yıldönümünde Zeki Müren için Okuyacaklar

Türkiye'nin Sanat Güneşi Zeki Müren, 20. ölüm yıldönümü için TEV ve TSK Mehmetçik Vakfı tarafından düzenlenen bir bağış konseriyle anılacak.

Zeki Müren'den anıların paylaşılacağı, dans gösterileri ile renklenecek gecede, Ali-Aysun Kocatepe, Bekir Ünlüataer, Emel Sayın, Ferhat Göçer, Gökhan Tepe, Kenan Doğulu, Nebi Birgi, Nükhet Duru, Sertap Erener, Yonca Lodi, Zara ve TEV ve TSK Mehmetçik Vakfı Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi korosu sahne alacak. Konserin tüm geliri Zeki Müren Fonu'na aktarılacak.

Tüm mal varlığını, eğitim konusunda Türkiye'nin en köklü ve öncü vakfı Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile ülkemizin en önemli sivil toplum kuruluşlardan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı'na bağışlayan Zeki Müren'in ölümünün 20. yılı için düzenlenen "Zeki Müren'i Okumak, Zeki Müren'le Okumak" temalı anma etkinliklerinin İstanbul Sanat Güneşi bölümünde Türkiye'nin önde gelen ses sanatçılarının katılımıyla görkemli bir konser hayata geçirilecek.

7 Ocak 2016 tarihinde, Zorlu Performans Sanatları Merkezi desteği ve evsahipliğinde gerçekleştirilecek ve sunuculuğunu Osmantan Erkır'ın yapacağı özel gecede, Ali-Aysun Kocatepe, Bekir Ünlüataer, Emel Sayın, Ferhat Göçer, Gökhan Tepe, Kenan Doğulu, Nebi Birgi, Nükhet Duru, Yonca Lodi, Zara ve TEV ve TSK Mehmetçik Vakfı Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi korosu sahne alacak ve Zekir Müren'in unutulmaz şarkılarını seslendirecekler. Dev konserin müzik direktörlüğünü de Tuluğ Tırpan yapacak.

"Zeki Müren'i Okumak, Zeki Müren'le Okumak" konseri bilet satışlarından elde edilecek gelir Türk Eğitim Vakfı ile Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı'na bağışlanacak. Biletler, www.zorlucenterpsm.com web sitesinden ve Zorlu PSM gişelerinden satın alınabiliyor.

Kaynak: Bültenler

23 Aralık 2015 Çarşamba 17:54

Türk Silahlı Kuvvetleri, Mehmetçik Vakfı, Zeki Müren, Türkiye, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri