EuroSport.com

2010 Dünya Halter Şampiyonası Antalya'da

13 - 27 Eylül tarihleri arasında Antalya Expo Center'da yapılacak olan şampiyona aynı zamanda 2012 Londra Olimpiyat Oyunları için eleme niteliği taşıyacak.

Antalya Expo Center'da gerçekleşecek olan 2010 Dünya Halter Şampiyonası'na hazırlanan Milli Takımımız madalyadan emin. Dünya rekoru ve madalya konusunda iddialı konuşan Halter Federasyonu Asbaşkanı Zeki Türkeş, "Bu organizasyona 100 ülkenin katılmasını bekliyoruz" dedi. Erkek milli takımı hazırlıklarını Isparta'da sürdürürken, kadınlar ise şampiyona için Konya'da antrenman yapıyor. Türkeş, kadınlarda Sibel Özkan ve Nurcan Taylan'dan madalyanın yanı sıra dünya rekoru bekledikleri de ekledi. Erkeklerde, Erol Bilgin, Mete Binay ve İzzet İnce'nin de madalya şanslarının yüksek olduğunu dile getiren Türkeş, sakatlık yaşamadıkları takdirde madalya sıralamasında da ilk üçe girebileceklerini söyledi.

Dünya Halter Şampiyonası'nda mücadele edecek Milli Takım'ın kadrosu şöyle:
Erkekler: Gökhan Kılıç (56 kilo), Bünyamin Sezer, Erol Bilgin (62 kilo), Mete Binay (69 kilo), Samet Keleş (77 kilo), İzzet İnce (85 kilo), Semih Yağcı (77 kilo), Hakan Yılmaz (+105 kilo)
Kadınlar: Nurcan Taylan, Sibel Özkan (48 kilo), Aylin Daşdemir (53 kilo), Sibel Şimşek (63 kilo), Bedia Tunadağ (58 kilo), Hatice Yılmaz (69 kilo), Ümmühan Uçar (+70 kilo)

Kaynak: EuroSport.com
15 Ekim 2014 Çarşamba 06:47
YORUMLAR

Son Dakika