2017 Yılında Çıkacak Oyunlar!

2017 yılında çıkacak oyunlar listesi ile karşınızdayız. Oyun sezonu yavaştan sona ererken, 2017 yılında çıkacak oyunları beklemeye başladık.

2017 yılında çıkacak oyunlar listesi ile karşınızdayız. Oyun sezonu yavaştan sona ererken, 2017 yılında çıkacak oyunları beklemeye başladık. İşte 2017 yılında çıkacak tüm oyunlar!
2017 yılında çıkacak tüm oyunların listesi
E3 2016, Gamescom ve PlayStation Experiance derken, özellikle 2017 yılı için şimdiden boğazımıza kadar oyunla dolduk. bu yeni oyunlar arasında yok yok! Horizon: Zero Dawn, Red Dead Redemption 2, God of War ve For Honor derken liste uzayıp gidiyor. İşte 2017 yılında çıkacak oyunlar!
İsterseniz sözü uzatmadan 2017 yılı oyunları listemize göz atalım. Daha fazlası için yazılı içeriği de okumayı ihmal etmeyin.
God of War (2017 sonu)
Geliştirici: Sony Santa Monica
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon - Macera
PlayStation 2 ve PlayStation 3 dönemlerine damgasını vuran Kratos, bir kez daha bizlerle olacak. İlk üçleme ile Yunan mitolojisinin kapısını kapatan Santa Monica, bu kez bizleri Kuzey'e Nors mitolojisine götürüyor. God of War tamamen yenilenmiş mekanikleri ile ilk kez E3 2016'da görücüye çıktı ve herkesi kendine hayran bırakmayı başardı. Bakalım piyasaya çıktığında da aynı etkiyi verebilecek mi?
Mass Effect: Andromeda (21 Mart 2017) - Çıktı
Geliştirici: BioWare
Yayıncı: EA
Çıkış tarihi: 21 Mart 2017
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: Aksiyon - RPG
İlk kez 2007 yılında tanıştığımız Mass Effect, ilk üçleme ile bize doyumsuz anlar yaşatmayı başarmıştı. Kumandan Shepard, Garrus, Liara ve daha nice harika karakter halen aklımıza kazılı olarak duruyor.
Ama artık ileri gitme zamanı. Mass Effect: Andromeda ile birlikte hikaye bambaşka bir sisteme, Andromeda'ya taşınıyor. İnsanlık yeni bir evin peşinde, yeni maceralara koşuyor.

Hellblade: Senua's Sacrifice
Geliştirici: Ninja Theory
Yayıncı: Ninja Theory
Çıkış tarihi: 8 Ağustos 2017
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: Aksiyon - RPG
Heavenly Sword ve DmC ile tanıdığımız Ninja Theory yine iş başında. Viking döneminde geçen hikaye ile birlikte, umutsuz bir kelt savaşçı ölmüş olan sevdiğinin ruhu için cehennem ile savaşmak zorunda.
Aynı zamanda ciddi bir psikolojik savaşa maruz kalacağımız Hellblade, Türkçe altyazı seçeneği ile Steam'de ön siparişte.
LİSTENİN DEVAMI SONRAKİ SAYFADA
{pagebreak

Uncharted: Kayıp Miras
Geliştirici: Naughty Dog
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: 22 Ağustos 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon
Uncharted macerası dördüncü oyun ile sona ermiş olabilir ama Naughty Dog'un bu alanda söyleyecekleri henüz bitmemiş gibi görünüyor.
Bu kez Nathan'ın eski sevgilisi ve suç ortağı Chloe'yi yöneteceğimiz oyun standalone ek paket olma özelliğine sahip. Türkçe dublaj seçenekleri ile gelecek.

Life is Strange: Before the Storm
Geliştirici: Deck Nine Games
Yayıncı: Square Enix
Çıkış tarihi: 31 Ağustos 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Macera
Life is Strange macerası bitti diye düşünüyorsanız, Chloe'nin size güzel bir haberi var. İlk oyunun ana karakteri Max'in bu kez başrolde olmadığı Before the Storm'da, bu kez koltuğu Chloe devralıyor.
Ana oyunun öncesinde geçen Life is Strange: Before the Storm, Chloe'nin Max yokken yaşadıklarını bizlere anlatacak. Ön siparişe özel bir bölümde ise bu kez Max'in kontrolünü devralacağız.

PES 2018
Geliştirici: Konami
Yayıncı: Konami
Çıkış tarihi: 12 Eylül 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Spor
PES 2018 bu yıl da oldukça iddialı bir şekilde karşımızda olacak. Oyunun neredeyse tüm modları yenilenirken, grafiklerdeki artış da gözden kaçmıyor.
Uzun zamandır bocalayan PES serisi, geçtiğimiz yılın ardıdan bir kez daha atağa kalkıyor. Bakalım bu yıl da başarılı olabilecek mi?
LİSTENİN DEVAMI SONRAKİ SAYFADA
{pagebreak

FIFA 18
Geliştirici: EA Canada
Yayıncı: EA Games
Çıkış tarihi: 29 Eylül 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Spor
İki büyük rakibin arka arkaya yazılması rastlantı değil. Bu yıl FIFA için her zamankinden zorlu geçecek. Uzun bir süredir en iyi spor oyunu olma başarısını gösteren seri, FIFA 18 ile birlikte en büyük sınavını verecek.
FIFA 18 ile birlikte oyun motoru elden geçirilirken, geçtiğimiz yılın favorisi Journey modu da ikinci sezona kavuşacak.

Forza Motorsport 3 Geliştirici: Turn 10 Studios
Yayıncı: Microsoft
Çıkış tarihi: 3 Ekim 2017
Platform: Xbox One, PC
Tür: Spor/Yarış
Microsoft'un en güvendiği marka yeni yeni yapımı ile bir kez daha konsol ve PC'lere konuk olacak. Uzun yıllar boyu Xbox'ın bayrağını taşıyan Forza serisi yedinci ana oyunu ile de çok iddialı.
Şimdiden 167 aracın belli olduğu Forza Motorsport 7, Ekim ayında ortalığı kasıp, kavuracak gibi.

Middle-earth: Shadow of War
Geliştirici: Monolith Productions
Yayıncı: Warner Bros. Interactive Entertainment
Çıkış tarihi: 10 Ekim 2017
Platform: Xbox One, PC, PS4
Tür: Aksiyon
Korku oyunları ile ünlenen Monolith'in Yüzüklerin Efendisi yapımları ile ününü arttıracağını gerçekten tahmin edemezdik. Hazırladıkları alternatif Yüzüklerin Efendisi senaryosu ile Shadow of Mordor ile dikkatleri üzerine toplayan firma, şimdi de ikinci oyunla karşımızda.
Son yılların en iddalı açık dünya oyunlarından biri olması beklenen Shadow of War için Ekim ayını iple çekiyoruz.
LİSTENİN DEVAMI SONRAKİ SAYFADA
{pagebreak

The Evil Within 2 Geliştirici: Tango Gameworks
Yayıncı: Bethesda
Çıkış tarihi: 13 Ekim 2017
Platform: Xbox One, PC, PS4
Tür: Aksiyon/Korku
Üçüncü şahıs korku macera oyunu olan Evil Within, iki yıl önce ilk kez piyasa sürüldüğünde görsel bütünlüğü için övgüler alırken, Resident Evil 4'e çok benzemesinden dolayı da çok eleştirilmişti.
Yine de satış rakamları iyi olacak ki Bethesda ikinci oyun için onayı verdi. Şimdi dedektifimiz çok daha korkunç ve büyük bir tehdit ile savaşmak zorunda.

GT Sport
Geliştirici: Polyphony Digital
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: 17 Ekim 2017
Platform: PS4
Tür: Spor/Yarış
Forza'nın ardından biraz geri planda kalsa da yenilenmiş kimliği ile Gran Turismo Sport PS4'ün en sağlam yarış oyunu olmak için her şeye sahip. Her zamanki gibi Polyphony Digital tarafından bizlere sunulacak olan Gran Turismo, hiç olmadığı kadar multiplayer tarafına eğiliyor.

Assassin's Creed Origins
Geliştirici: Ubisoft
Yayıncı: Ubisoft
Çıkış tarihi: 27 Ekim 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Aksiyon
Assassin's Creed Origins ön inceleme!
2 yıllık aranın ardından Assassin's Creed serisi yeni oyunu ile köklerine dönmeye karar vermiş gibi görünüyor. Bu kez kardeşliğin doğuşuna tanık olabilmek için Eski Mısır'a, binlerce yıllık bir uygarlığın kökenlerine iniyoruz.
İlk kez bu kadar geçmişe giden Assassin's Creed, bu alanda hayranların uzun zamandır istediği Eski Mısır hayalini de gerçeğe dönüştürmüş gibi görünüyor.
LİSTENİN DEVAMI SONRAKİ SAYFADA
{pagebreak

Wolfenstein: The New Colossus
Geliştirici: MachineGames
Yayıncı: Bethesda Softworks
Çıkış tarihi: 27 Ekim 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: FPS
Tüm zamanların en ünlü FPS oyunlarından biri olan Wolfenstein, yenilenmiş serideki ikinci ana oyunu ile bir kez daha karşımızda.
Bethesda'nın id Software'ın haklarını almasıyla edindiği markalardan biri olan FPS oyunlarının atası, yeni bir macera ile Wolfenstein: The New Colossus adıyla piyasaya sunulacak. Salt aksiyon ve FPS sevenlerin dikkatini çekeceğini garanti edebiliriz.

Call of Duty: WWII
Geliştirici: Sledgehammer Games, Raven Software
Yayıncı: Activision
Çıkış tarihi: 3 Kasım 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: FPS
Call of Duty sonunda geleceğe gitmekten vazgeçiyor ve onu var eden İkinci Dünya Savaşı dönemine geri dönüyor.
Geliştirici koltuğunda ikinci kez Sledgehammer Games'in bulunacağı Call of Duty: WWII bizlere eskinin nostaljik atmosferini bir kez daha yaşatmayı amaçlıyor. Uzun süredir eleştiri oklarının hedefinde olan CoD serisi bakalım yenilenmiş haliyle kalbimizi yeniden kazanabilecek mi?

Need for Speed Payback
Geliştirici: Ghost Games
Yayıncı: EA Games
Çıkış tarihi: 7 Kasım 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Yarış
Need for Speed artık birçoğumuz için eski, güzel günlerde kaldı. Yine de o günlerden beri içimizde bir yerlerde başarılı Need for Speed oyununlarının yeniden piyasaya sürüleceğine dair bir inanç kırıntısı bulunuyor.
Need for Speed Payback bir kez daha senaryolu yarış oyunu kavramını bize kabul ettirmek için geliyor. Geçmişte NFS bunu çok denese de bir şekilde tam başarı sağlayamadı. Bu sefer Fast and Furious filmlerinden hayli esinlenen Payback bakalım istediği başarıyı elde edebilecek mi?
LİSTENİN DEVAMI SONRAKİ SAYFADA
{pagebreak
Shenmue 3
Geliştirici: YS Net
Yayıncı: Shibuya Productions
Çıkış tarihi: Aralık 2017
Platform: PC, PS4
Tür: Aksiyon - Macera
Geçtiğimiz yıl E3'te duyurusu yapıldığında hepimiz aklımızı kaçırdık. Shenmue 3 gerçek oluyordu ve serinin yapımcısı oyunu Kickstarter'a koymuştu.
İnsanlar öylesine heyecanlılardı ki Shenmue 3, sadece 24 saatte 2 milyon dolar toplamayı başarmıştı. Eh bize artık bu güzel devam oyununu beklemek düşer. Ryo Hazuki ve onun hikayesi nasıl yol alacak merakla bekliyoruz.
The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Çıktı
Geliştirici: Nintendo
Yayıncı: Microsoft
Çıkış tarihi: 3 Mart 2017
Platform: Nintendo Switch, Nintendo Wii U
Tür: RPG
The Game Awards'ın en güzel sürprizlerinden biri The Legend of Zelda: Breath of the Wild oldu. Oynanış videoları inanılmaz güzel görünen yeni Zelda oyunu, Nintento'nun Wii U ve Switch konsolları için geliştiriliyor.
Pastel tonlarda grafikleri ve yapay zekası ile umut veren The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ilkbaharda bizlerle olacak. Her zaman büyük bir beklenti oluşturan Legend of Zelda'nın yine yılın en beklenen oyunlarından olduğuna şüphe yok.

Marvel vs. Capcom: Infinite
Geliştirici: Capcom
Yayıncı: Capcom
Çıkış tarihi: 21 Eylül 2017
Platform: PS4
Tür: Dövüş Oyunu
Düzenlenen PSX 16 etkinliği hepimizin ağzına bir parmak bal çalmayı başardı. Uzun süredir dedikodusu dönen yeni Marvel vs. Capcom 4, Marvel vs. Capcom: Infinite adıyla gerçek oldu.
İşin sevindirici kısmı sevdiğimiz Marvel karakterlerini oyunda görmekten çok öteydi, çünkü yapımda Marvel sinematik evreni baz alınıyor. Hakkında çok fazla bilgi olmasa da bu iki büyük markanın oyununun 2017'ye damga vuracağı kesin.
LİSTENİN DEVAMI SONRAKİ SAYFADA
{pagebreak
Vampyr
Geliştirici: Dontnod
Yayıncı: Focus Home Interactive
Çıkış tarihi: Kasım 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Aksiyon - RPG
Dontnod ilk olarak Remember Me ile oyun dünyasına göz kırptıktan sonra, müthiş bir oyunla en gözde firmalardan biri olmayı başardılar. Life is Strange ile ünlenen firma şimdi de Vampyr çok daha farklı bir evrene bizleri götürecek.
1918 Londra'sında bir vampirin hikayesini anlatacak olan yapım için, Dontnod'un geçmişine bakınca heyecanlanıyoruz.
Battalion 1944
Geliştirici: Bulkhead Interactive
Yayıncı: Bulkhead Interactive
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: FPS - Multiplayer
Battalion 1944, isminden de anlaşılacağı gibi bir II. Dünya Savaşı oyunu olarak göze çarpıyor. FPS türünde olan yapımı özel kılan şey ise Kickstarter'da yakaladığı büyük başarı oldu.
Sunucu sistemi ve anti hile sistemi ile tanıtılan Battalion 1944, etkileyici görsellere sahip. Oyunun aynı zamanda sadece çoklu oyuncu odaklı olduğunu söyleyelim.
The Walking Dead
Geliştirici: Overkill
Yayıncı: Starbreeze, 505 Games
Çıkış tarihi: İkinci Yarı 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Aksiyon - Multiplayer
Akınıza Telltale tarafından hazırlanan oyun geliyorsa, bu o değil. Co-Op odaklı aksiyon yapımı olacak olan The Walking Dead, PayDay serisinin yaratıcısı Overkill tarafından hazırlanıyor.
Eğer bunca bilgi sizi kesmediyse, TWD'in yaratıcısı Robert Kirkman'ın direkt olarak projeye yatırım yaptığını belirtelim. Yani 2017'nin ikinci yarısında çıkacak The Walking Dead iddialı geliyor.
LİSTENİN DEVAMI SONRAKİ SAYFADA
{pagebreak
State of Decay 2
Geliştirici: Undead Labs
Yayıncı: Microsoft Studios
Çıkış tarihi: Son çeyrek 2017
Platform: Xbox One, PC
Tür: Aksiyon - Hayatta Kalma
Tüm zamanların en iyi zombi oyunlarından biri olan ilk oyunu kaçırdıysanız, ikinci fırsat ayağınızın altına geliyor. Günümüzün popüler hayatta kalma odaklı oyunlarının en büyük çıkış noktası olan State of Decay, tahtını geri almak için geliyor.
E3'te duyurusu yapılan State of Decay 2'nin 2017'de satışa çıkması bekleniyor.
Pyre - Çıktı
Geliştirici: Supergiant Games
Yayıncı: Supergiant Games
Çıkış tarihi: 25 Temmuz 2017
Platform: PC, PS4
Tür: Aksiyon - RPG
Supergiant Games çok sevilen bir oyun firması. Bağımsız bir yapımcının gerekli desteği aldığında ve kaliteli işler hazırladığında nerelere geleceğinin en büyük kanıtı oldular.
Bastion ve Transistor gibi iki harika yapımı bizlerle buluşturan Supergiant, şimdi de Pyre ile karşımıza çıkıyor. Şiirsel ve 4. duvarı yıkan tarzıyla ilgi çekici duran Pyre, 2017 yılında bizlerle buluşacak.
Injustice 2 - Çıktı
Geliştirici: NetherRealm Studios
Yayıncı: WB Games
Çıkış tarihi: 11 Mayıs 2017
Platform: PS4, Xbox One
Tür: Dövüş Oyunu
İlk oyunu ile DC Comics kahramanlarını ve süper kötülerini kıyasıya dövüştüren Injustice, bir kez daha karşımızda.
Mortal Kombat'ın geliştiricisi NetherRealm tarafından konsol oyuncuları ile buluşturulacak olan Injustice 2, ilgi çekici hikaye modunu da ileriye taşıyacak.
Ayrıca Injustice 2'nin bugüne kadar görülen en geniş kadrolu DC dövüş oyunu olacağını da eklemek gerekiyor.
LİSTENİN DEVAMI SONRAKİ SAYFADA
{pagebreak
Horizon Zero Dawn -Çıktı
Geliştirici: Guerilla Games
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: 1 Mart 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon - Macera
Kesinlikle yılın en çok merak edilen 5 oyunundan biri olan Horizon: Zero Dawn, grafikleri, mekanikleri ve stili ile diğer oyunlardan sıyrılmayı başarıyor.
Günümüzden 1000 yıl sonrasını anlatan ama hayli ilginç bir oyun dünyasına sahip olan Horizon: Zero Dawn, Assassin's Creed ve Skyrim gibi oyunlardan ilham alınarak oluşturuldu.
Crash Bandicoot - Çıktı
Geliştirici: Naughty Dog
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: 30 Haziran 2017
Platform: PS4
Tür: Platform
Uzun süredir Crash Bandicoot'un geriye dönmesini bekliyorduk aslında. PS2 döneminde Activision'a satılan ünlü marka, uzun süredir yeni bir oyunla gelmiyordu.
Aslında teknik olarak yine yeni bir oyun gelmedi. Crash 1, 2 ve Car Racing'in yeniden yapımını içeren N'Sane Trilogy, 2017'de gönlümüzü almaya geliyor.
Resident Evil 7 - Çıktı
Geliştirici: Capcom
Yayıncı: Capcom
Çıkış tarihi: 24 Ocak 2017
Platform: PS4, Xbox One, PC
Tür: Korku - Gerilim
Resident Evil 7 ile seri tamamen tarzını geliştiriyor. Amnesia ekolüne çok daha yakın olan yeni Resident Evil 7, Ocak ayında bizlerle olacak.
İşin güzel yanı ise oyunun PS4'e özel olmayacağını öğrenmek oldu. Capcom, Resident Evil 7'yi hem PS4 hem de PC için piyasaya sunacak.
LİSTENİN DEVAMI SONRAKİ SAYFADA
{pagebreak
Quake Champions
Geliştirici: id Software
Yayıncı: Bethesda
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PC
Tür: FPS
Efsaneler efsanesi Quake geri dönüyor. Quake IV ile sessizliğe gömülen firma, DOOM'un başarısının ardından yeni bir shooter ile karşımızda.
Arena shooter olacak yeni Quake Champions, tür olarak Quake'ten çok Blizzard'ın Overwatch'ına yakın olacak.
Spider-Man
Geliştirici: Insomniac Games
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon - Macera
Spider-Man için son zamanlarda hayli önemli gelişmeler oluyor. Önce karakter Marvel sinematik evrenine katıldı, şimdi de sağlam bir geliştirici özel oyun yapıyor.
Ratchet & Clank'in geliştiricisi Insomniac Games, yeni Spider-Man oyunundan sorumlu. Eh, yapımın sadece PS4 sahiplerine özel olduğunu da belirtelim.
Prey - Çıktı
Geliştirici: Arkane Studios
Yayıncı: Bethesda
Çıkış tarihi: 6 Mayıs 2017
Platform: PS4, PC, Xbox One
Tür: FPS- Marcera
Prey 2 sağlam oynanış videolarının ardından kayıplara karışmış ve hepimizi üzmüştü. Neyse ki Bethesda projeyi aldı ve tamamen sıfırlayarak, Dishonored oyunlarının geliştiricisi Arkane Studios'a emanet etti.
Görünüşe göre psikolojik öğeler oyunda hayli etkili olacak ve gösterilen videolara göre, yeni Prey farklı bir noktada duracak.
LİSTENİN DEVAMI SONRAKİ SAYFADA
{pagebreak
Halo Wars 2 - Çıktı
Geliştirici: 343 Studios
Yayıncı: Microsoft
Çıkış tarihi: 21 Şubat 2017
Platform: PC, Xbox One
Tür: RTS
İlk Halo Wars kesinlikle güzel bir oyundu. Halihazırda 15 yıla dayanmış, sağlam bir oyun evreni için strateji türünde eser vermek son derece doğru bir karardı.
Şimdi Halo Wars 2 geliyor. Özellikle konsol üzerinde çok fazla gerçek zamanlı strateji oyunu göremiyoruz, ve Halo Wars 2 bu noktada bir açığı doldurmayı başarıyor.
Days Gone
Geliştirici: SIE Bend Studio
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: Sonbahar 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon - Gerilim
Bu yıl Sony gerçekten de sağlam oynuyor. God of War, Death Stranding, Spider-Man derken yepyeni bir oyun da bizi etkilemeyi başardı.
Days Gone, önümüzdeki sonbahar ayında bizlerle olacak. Bakalım gösterildiği gibi duygusal zombi hikayesi olmayı başaracak mı?
For Honor - Çıktı
Geliştirici: Ubisoft Montreal
Yayıncı: Ubisoft
Çıkış tarihi: 14 Şubat 2017
Platform: PS4, PC, Xbox One
Tür: Aksiyon - Multiplayer
Nasıl olacağını az çok tahmin ettiğimiz For Honor, 2017 yılının hemen başlarında bizlerle buluşacak. Arena, aksiyon ve tarihin en ünlü savaşçıları rolüyle kıyasıya birbirimize gireceğiz gibi görünüyor.
4vs4 savaşlara odaklanan oyunun aynı zamanda hikaye modu da bulunuyor. For Honor ile savaşçılar üçe ayrılıyor: Şövalyeler, Samuraylar ve Vikingler.
LİSTENİN DEVAMI SONRAKİ SAYFADA
{pagebreak
Ghost Recon Wildlands - Çıktı
Geliştirici: Ubisoft Paris
Yayıncı: Ubisoft
Çıkış tarihi: 7 Mart 2017
Platform: PS4, PC, Xbox One
Tür: Aksiyon - Multiplayer
Ghost Recon Wildlands da Ubisoft'un 2017 yılında elindeki en sağlam kozlardan biri. 4 kişilik Ghost ekibi olarak bir kez daha kendimizi zorlu şartlar ve yüksek baskı altında bulacağız.
Oyunun nasıl olacağını gerçekten merak ediyoruz ve önceki oyunlara bakıp, yine en iyisini bekliyoruz.

Tekken 7
Geliştirici: Bandai Namco
Yayıncı: Bandai Namco
Çıkış tarihi: 2 Haziran 2017
Platform: PS4, PC, Xbox One
Tür: Dövüş
Japonlar biraz şanslı çünkü arcade makineler üzerinde deliler gibi Tekken 7 oynuyorlar. Bizse 2017'nin ilk çeyreğini beklemek zorundayız.
Tekken 7 söz konusu olduğunda en merak ettiğimiz iki şey, Rage Art ve Power Crush oluyor. Seride ilk kez kullanılacak bu iki mekanik nasıl işleyecek? Cevabını çok yakında alacağız.

Persona 5 - Çıktı
Geliştirici: Atlus
Yayıncı: Deep Silver
Çıkış tarihi: 4 Nisan 2017
Platform: PS4, PS3
Tür: J-RPG
Oyun dünyası için niş noktalardan biri Persona serisidir. Japon Rol Yapma Oyunları dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Persona, Persona 5 ile bir kez daha aklımızı başımızdan almaya hazırlanıyor.
Erteleme süreçlerinin ardından 14 Şubat'a çekilen çıkış tarihi içimizi acıtsa da, o gün geldiğinde çok mutlu olacağımıza eminiz. Bu arada oyunun Sevgililer Günü'nde çıkması bir rastlantı değil.
LİSTENİN DEVAMI SONRAKİ SAYFADA
{pagebreak
South Park: The Fractured But Whole
Geliştirici: Ubisoft
Yayıncı: Ubisoft
Çıkış tarihi: 17 Ekim 2017
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: RPG
South Park'ın ilk oyunu tartışmasız bir şekilde harikaydı. Eh, kaliteli malzeme Obsidian gibi deneyimli bir firmaya verilince, ortaya çıkan iş kesinlikle tatmin edici oluyor.
Bu kez geliştirici koltuğunda Ubisoft bulunuyor ve oyun şimdiden bir kaç kez ertelendi. İlk olarak Aralık ayında çıkması beklenen South Park: the Fractured But Whole, 2017 başında bizlerle buluşacak.
Bakalım The Stick of Truth'un başarısını tekrarlayabilecek mi?
Star Wars Battlefront 2
Geliştirici: DICE
Yayıncı: EA Games
Çıkış tarihi: 17 Kasım 2017
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: Multiplayer - FPS
Star Wars Battlefront tam bir grafik şöleniydi. Hem PC hem de konsolda, oyuncular harika görseller ile baş başa kaldılar. Şimdiyse sıra Star Wars Battlefront 2'de.
Grafikleri dışında tam bir hayal kırıklığı olan Star Wars Battlefront, ikinci oyunda aynı hataları yapmak istemiyor. Onca hayran beklerken Star Wars Battlefront 2'de güzel bir hikaye modu görmek istiyoruz artık.
Destiny 2
Geliştirici: Bungie
Yayıncı: Activision
Çıkış tarihi: 8 Eylül 2017
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: Multiplayer - FPS
Destiny ilk oyunu ile hem en tepeyi, hem de dibi gördü. İlk çıktığında bekleneni veremediği için eleştirildi. Ardından bir yıl sonra, müthiş bir ek paketle takdir kazandı. Bu yılsa kötü bir DLC ile ömrünün son demlerine yaklaştı.
Destiny 2'den gerçek bir oyun evreni, gerçek karakterler, sağlam senaryo ve sürprizlerle dolu bir açık dünya bekliyoruz. Oyun mekanikleri böylesine üst düzey bir yapıma böylesi yakışır.
LİSTENİN DEVAMI SONRAKİ SAYFADA
{pagebreak
Lords of the Fallen 2
Geliştirici: CI Games
Yayıncı: CI Games
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: Aksiyon - RPG
İlk oyunu ortama bir yapım olan Lords of the Fallen, şimdi daha fazlasını sunmayı amaçlıyor. Dark Souls esintilerini kendi potasında eritmeyi başaran nadir yapımlardan biri olan Lords of the Fallen, iki numaralı oyunu ile neler yapabilecek şimdilik söylemek güç.
Lords of the Fallen 2 bu kez zengin bir hikaye örgüsü ile oyuncuların karşısına çıkacak, ki oyunun en önemli eksilerinden biri de buydu.
Red Dead Redemption 2
Geliştirici: Rockstar Games
Yayıncı: Rockstar Games
Çıkış tarihi: 2017 Sonbahar
Platform: PS4, Xbox One
Tür: Aksiyon - Macera
Ne denilebilir ki? Muhtemelen 2017'nin en çok beklenen yapımı Red Dead Redemption 2 ve neler göreceğimiz konusunda çok heyecanlıyız.
Grand Theft Auto V'in büyük başarısından sonra Rockstar'ın ilk oyunu olacak olan Red Dead Redemption 2, bu kez bambaşka bir hikayeyi anlatacak olsa da, ilk oyunlardan izler görmeyi bekliyoruz.
Uyarı: Listemizde bazı önemli oyunlar olmayabilir. Onlar hakkında net çıkış aralıkları verildikçe liste güncellenecek.

Kaynak: Shiftdelete

25 Temmuz 2017 Salı 18:10

Redemption, Resident Evil, Sony, Xbox One, Teknoloji