23 Güvenlik Korucusu Alınacak

Bitlis'te merkeze bağlı bazı köy, mezra ve mahallelerde görev yapacak 23 yeni güvenlik korucusunun alınacağı bildirildi.

Bitlis'te merkeze bağlı bazı köy, mezra ve mahallelerde görev yapacak 23 yeni güvenlik korucusunun alınacağı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, çeşitli sebeplerle azalan güvenlik korucusu sayısını takviye etmek amacıyla 23 yeni güvenlik korucusunun alınacağı belirtildi.

İl merkezine bağlı Çalıdüzü, İçmeli, Kireçtaşı, Bölükyazı, Sarıkonak, Narlıdere, Tanrıyar ve Kavakdibi köyleri ile Tanrıyar köyü Şehitlik mezrası ve Çınarbaşı Mahallesi'ne birer, Karınca ve Geçitbaşı köyü Kapılı mezrasına ikişer, Arıdağ köyüne 4, Karbastı köyü Doğanlı mezrasına 5 olmak üzere toplam 23 güvenlik korucusu alınacağı kaydedildi.

İsteklilerin güvenlik korucusu alımı başvuru kılavuzunu Bitlis Valiliği'nin internet sitesi (www.bitlis.gov.tr), İl Mahalli İdareler Müdürlüğü ve Merkez İlçe Jandarma Komutanlığından temin edecekleri aktarılan açıklamada, kılavuzda belirtilen şartları taşıyanların Merkez İlçe Jandarma Komutanlığına bizzat müracaat edebileceği ifade edildi.

Kaynak: AA

30 Ağustos 2018 Perşembe 12:22

Güvenlik Korucusu, Narlıdere, İçmeli, Bitlis, Güncel