28 Şubat'ın Yıl Dönümü

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, 28 Şubat darbesinin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, 28 Şubat darbesinin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Yardım, mesajında, bundan 21 yıl önce Türkiye'nin bir demokrasi faciası ve başka bir ifadeyle bir demokrasi katliamı yaşandığını anımsattı.
Adına postmodern darbe dedikleri milletin değerlerine, inançlarına ve kültürüne karşı fütursuzca yapılan bir hain saldırı da yaşandığını kaydeden Yardım, şunları ifade etti:
"İnancından dolayı işinden, okulundan ve vatanından olan, haksız yere eziyet edilen ve zulme maruz kalan insanların yaşadıklarını unutmak mümkün değildir. Maalesef o gün yaşanılanların acısı yüreklerimizi dağlamıştır. Aynı odaklar ve aynı amaca hizmet ederek taşeronluk yapanlar, geçmişte olduğu gibi yakın tarihte de bize aynı acıları yaşatma amacında oldukların gördük. Bunu bizzat yaşadık. Şu bilinmeli ki milletin kararına saygı göstermeyenlerin her kim olursa olsun karşısında yer alacağız. İnanıyorum ki milletimiz, bu zihniyette ve bu satılık taşeron odaklara asla müsaade etmeyecektir. Darbeciler, dün ve bugün nasıl lanetlenerek anılıyor ve milletin vicdanına mahkum oluyorsa, 28 Şubat failleri de aynı şekilde milletin vicdanında ve mahşeri vicdanda mahkum olmuşlardır."

Kaynak: AA

28 Şubat 2018 Çarşamba 13:26

Türkiye, Eren Üniversitesi, 28 Şubat, Politika, Güncel