29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Bozüyük ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı.

Bozüyük ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı.
Kaymakam Hasan Yaman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Belediye Metristepe Kültür Merkezinde, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Murat Günhan ve Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ile tebrikleri kabul etti.
Yaman ve Bakıcı, daha sonra Bozüyükspor Kompleksi Sahasında vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutladı.
Kaymakam Yaman, burada yaptığı konuşmada, geride bırakılan 94 yıl içinde cumhuriyetin geliştiğini ve ilerlediğini ancak bunun kolay ve zahmetsiz olmadığını söyledi.
Cumhuriyetin, yorgun, yoksun bir milletin adeta kendi küllerinde, doğulusu batılısı, kadını erkeğiyle kan ve can ile yazdığı eşsiz destanın adı olduğunu ifade eden Yaman, şöyle konuştu:
"Yakın bir tarihte cumhuriyetimiz, devletimiz, milletimiz tarihin en karanlık en hain darbe girişimlerinden olan FETÖ terör örgütünün kalkışmasıyla karşı karşıya kaldı. Bu teşebbüs 94 yıllık Cumhuriyetimizin tüm ilke ve prensip kazanımlarını yok etmeye yönelikti. Milletimizin inancı ve kararlığıyla bertaraf edildi. Tarihte 16 büyük devleti kuran, Selçuklu'dan, Osmanlı'dan Türkiye Cumhuriyeti'nin köklerinden beslenen, Alparslanları, Fatihleri, Atatürkleri bağrından çıkartan o aziz ve büyük millet ne zaman vatanın bölünmez bütünlüğü devletinin geleceği tehlikeye girse her zaman milli mücadele ruhuyla, bir Çanakkale ruhuyla varlığını ve canını hiçe saymış ve hainlere karşı koymuştur."
Törende, öğrenciler tarafından şiirler okundu ve halk oyunları gösterileri sunuldu.
Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin de verildiği tören, geçit resmiyle sona erdi.
Törenlere, Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Kılıçı, İlçe Jandarma Komutanı Süleyman Can, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katıldı.
29 Ekim 2017 Pazar 18:03

Fatih Bakıcı, Hasan Yaman, 29 Ekim, Cumhuriyet Bayramı, Politika, Güncel