29. Kristal Elma Festivali Sona Erdi

Kristal Elma Yaratıcılık Yarışması'nın ödül töreni ile sona eren festival gecesinde Cem Yılmaz da reklamcılarla buluştu.

Reklamcılar Derneği tarafından bu yıl "İnsanlık için Yaratıcılık" teması ve "Yaratıcılık Bulaşıcıdır" mottosuyla 5-6 Ekim tarihlerinde düzenlenen Kristal Elma Festivali 29. kez yerli ve yabancı konuşmacıları, kreatif endüstri ile buluşturdu.

Sektörün en iyi işlerinin değerlendirildiği ve festival kapsamında düzenlenen Kristal Elma Yarışması'nda 482 ödül sahiplerini buldu.

"İnsanlık için Yaratıcılık" temasının, "Yaratıcılık Bulaşıcıdır" mottosuyla, Türkiye ve dünyadan 100'den fazla fikir önderinin kreatif endüstri ile buluştuğu Kristal Elma Festivali sona erdi. Reklamcılar Derneği tarafından 5-6 Ekim tarihlerinde Uniq İstanbul'da düzenlenen festival boyunca 60'ın üzerinde oturum, 15 atölye çalışması ve film gösterimi gerçekleşti.

Bu yıl 29.'su düzenlenen festival boyunca, yaratıcılık, insan hakları, kadınların toplumdaki yeri, cinsiyet eşitliği, iletişimde yeni düşünce ve teknolojiler farklı oturumlar, atölye çalışmaları ile değerlendirildi.

Kristal Elma son gününde de birbirinden ünlü isimleri ve önemli konuşmacıları ağırladı.

Kristal Elma'nın ikinci gününde gerçekleşen "İletişimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" oturumunda kitlesel iletişimin önyargıları değiştirmede eğitimden daha fazla rolü olduğuna değinildi. Kadının toplumda konumlandırılmasına, kadın ve erkeklere yüklenen rollere yönelik önyargıların kırılarak toplumda cinsiyet eşitliği algısının daha üst seviyelere ulaştırılabileceği belirtildi.

Günün en ilgi çekici konuklarından Saroo Bierley oldu. Küçük yaşlarında izini kaybettiği ailesinin izini Google Earth aracılığıyla bulan Brierley, ailesine kavuşma sürecini anlattı ve "inanmaya devam edin, teknoloji size yardım edecektir" dedi.
Günün bir diğer oturumunda ise Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nil Bağcıoğlu ve Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura, sektör için ve insanlık için yaratıcılığın çok önemli olduğunu vurguladıkları oturumda sektörün geleceğini değerlendirdiler. .

İlk kez düzenlenen Tasarım Ödülleri büyük ilgi gördü.

Kristal Elma Festivali kapsamında "Uygulamada Mükemmellik" kategorisinden çıkarılan ve genişletilmiş alt başlıklara sahip ayrı bir kategori haline getirilerek ilk kez düzenlenen "Tasarım" ödülleri büyük ilgi gördü. Tasarım Ödülleri, ana törenden ayrı olarak, BKM Mutfak'da düzenlenen parti ile sahiplerine verildi.

482 KRİSTAL ELMA SAHİPLERİYLE BULUŞTU

Kristal Elma Festivali'nin ikinci gecesinde de düzenlenen törende Film - TV, Sinema kategorisinde büyük ödül Allianz için gerçekleştirdiği "Allianz Seninle" filmiyle Concept'in, Dijtial ve Sosyal Medya kategorilerdeki büyük ödül Beşiktaş JK için gerçekleştirdiği"Sessiz Tezahürat" kampanyasıyla Muhabbet'in, Online Film kategorisindeki büyük ödülü Garanti Bankası için gerçekleştirdiği "Deneysel - Basket / Hadi Ordan / Sohbetler / Şarkılı Şiir Saati / Kasko" kapmanyası ve Entegre Kampanyalar dalında büyük ödül Doğuş Dijital/puhutv için gerçekleştirdiği puhutv - Lansman kampanyasıyla Kompüter'in oldu.

2527 başvurunun değerlendirildiği Kristal Elma Yaratıcılık Yarışması'nda toplam 7 büyük, 151 Kristal Elma, 157 Gümüş ve 167 bronz olmak üzere toplam 482 ödül verildi.

FESTİVAL'İN SÜRPRİZİ CEM YILMAZ OLDU

Sunuculuğunu Seda Bakan'ın üstlendiği gecede, son filminde Bakan ile kamera karşısına geçen Cem Yılmaz da reklamcılarla buluştu. Bu özel gecede ortaya çıkan yaratıcı işleri görmek için geldiğini belirten Cem Yılmaz, tüm katılımcılara başarılar diledi. Gecede sahneye çıkan Evrencan Gündüz ve Uzaylılar da müzikleriyle törene renk kattı.

Gecede ayrıca, Reklamverenler Derneği'nin 25. yılı nedeniyle Allianz, Garanti Bankası, İş Bankası, Overteem Yayınları, Unilever ve Vodafone Türkiye "Yılın Yaratıcılığa Cesaret Veren Reklamveren Özel Ödülü verildi.

Kaynak: Bültenler

07 Ekim 2017 Cumartesi 12:15

Reklamcılar Derneği, Cem Yılmaz, İstanbul, Türkiye, Güncel