3. Nakil Kontenjanları Açıklandı: 39 Bin 37 Boş Kontenjan Var

TEOG kapsamında, yerleştiği liseyi istemeyen öğrenciler için uygulanan nakil işlemlerinin 3.'sü tamamlandı. Türkiye genelindeki liselerde 39 bin 37 boş kontenjan oluştu.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, yerleştiği liseyi istemeyen öğrenciler için uygulanan nakil döneminin üçüncü haftası tamamlandı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın açıklamasına göre 3'üncü hafta TEOG nakillerinde, Türkiye genelindeki liselerde 39 bin 37 boş kontenjan oluştu.

Galatasaray LİSESİ DOLDU

e-Okul üzerinden açıklanan sonuçlara göre, İstanbul’daki yüksek puanlı okullardan Galatasaray Lisesi kontenjanını doldurdu. İstanbul Lisesi ve Kabataş Erkek Lisesi’nde ise hala boş kontenjan var.

NAKİL YAPTIRAN ÖĞRENCİ SAYISI: 68

Bir televizyon programına katılan Bakan Avcı’nın açıkladığı sonuçlara göre, Ankara’da 2 bin 67, İstanbul’da 3 bin 669, İzmir’de 1357 boş kontenjan bulunuyor. 8-11 Eylül tarihleri arasında nakil yaptıran öğrenci sayısı ise 68 oldu.

YERLEŞTİRMELER YAPILDI

8-11 Eylül tarihleri arasındaki 3’üncü nakil döneminde öğrenciler yerleştikleri liselere giderek, nakil yaptırmak istediği okul için dilekçe verdi. 12 Eylül Cuma günü ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara başvuran öğrenciler, puan üstünlüğüne göre sıralanarak, okullara yerleştirme yapıldı. Sonuçlar ise, saat 19.00'da açıklandı.

Buna göre, İstanbul’daki yüksek puanlı okullardan bazılarının boş kontenjanları şöyle:

Galatasaray Lisesi: 0
Cağaloğlu Anadolu Lisesi: 19
İstanbul Lisesi: 3
Pertevniyal Lisesi: 22
Şehremini Anadolu Lisesi: 29
Vefa Lisesi: 11
Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi: 27
Kabataş Erkek Lisesi (Almanca): 8
Kabataş Erkek Lisesi (İngilizce): 14
Bingül Erdem Anadolu Lisesi: 10
Kadıköy Anadolu Lisesi: 34
Burak Bora Anadolu Lisesi (İngilizce): 29
Burak Bora Anadolu Lisesi (Fransızca): 11
Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi: 59
İstanbul Atatürk Fen Lisesi: 13

NAKİLLER DEVAM EDECEK

Okullar 15 Eylül Pazartesi günü açılacak ancak TEOG nakilleri önümüzdeki hafta da devam edecek. Öğrenciler 15-18 Eylül tarihleri arasında gitmek istedikleri okul için nakil dilekçesi verecek. Bakanlık ise yerleştirme sonuçlarını 19 Eylül Cuma günü açıklayacak.

Kaynak: Haberler.Com

12 Eylül 2014 Cuma 19:52

İstanbul, Türkiye, Eylül, TEOG, Güncel