3. Trakya Bağ Bozumu Ve Ekoloji Festivali Kapılarını Açıyor

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali 21 Eylül Perşembe günü başlıyor.

21 Eylül Perşembe günü saat 18.00'de Bağcılık Araştırma Enstitüsü'nde gerçekleştirilecek açılış programı ile başlayacak festival, bir dizi etkinlik ve konserler ile 23 Eylül Cumartesi gecesine kadar devam edecek.

AÇILIŞ BAĞCILIK ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜNDE YAPILACAK

Bağcılık Araştırma Enstitüsü'nde gerçekleşecek açılışın ardından ilk gün etkinlikleri kapsamında saat 21.00'de sahil dolgu alanda Cafe Aman İstanbul ve Stelyo & Pelin ikilisi konser verecek.
Festivalin ikinci günü çeşitli etkinliklerin yanı sıra saat 20.00'de Yunan Koropolis Dans Grubu Gösterisi Süleymanpaşalıların karşısına çıkacak.

FESTİVALİN FİNALİNDE CANDAN ERÇETİN VE KARDEŞ TÜRKÜLER SAHNE ALACAK

23 Eylül Cumartesi festivalin kapanış gününde ise pekmez ikramından, üzüm yarışması finaline dolu dolu bir gün hazırlanırken festivalin kapanışı da Candan Erçetin ve Kardeş Türküler konseri ile yapılacak.

HEM YETİŞKİNLERE HEM DE ÇOCUKLARA UNUTULMAZ ANLAR YAŞATACAK

Festival boyunca her gün 16.00 – 20.00 saatleri arasında sahil dolgu alanında tahta oyuncak yapım atölyesi, kozalak boyama atölyesi, saksı süsleme atölyesi, kilden kolye tasarımı atölyesi, kitap ayracı yapımı atölyesi, tohum bombası yapımı atölyesi, ekolojik baskı atölyesi, çim adam yapım atölyesi, düğüm atölyesi, atık değerlendirme atölyesi, kuş yemliği yapım atölyesi ve kağıt yapım atölyesi çocuklar için hizmet verecek.
Çocuk yogası, illüzyon, Tai Chi, meditasyon, doğa için dans etme, eğlenceli yarışmalar, maskotlar, kostümlü animatörler, kangrubacak ve tahtabacağın da yer alacağı 3. Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali hem yetişkinlere hem de çocuklara unutulmaz anlar yaşatacak.

Kaynak: Bültenler

20 Eylül 2017 Çarşamba 17:40

Candan Erçetin, İstanbul, Eylül, Trakya Bölgesi, Güncel