30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla Bozüyük, Söğüt, Pazaryeri, Osmaneli ve Gölpazarı ilçelerinde tören düzenlendi.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla
Bozüyük, Söğüt, Pazaryeri, Osmaneli ve Gölpazarı ilçelerinde tören düzenlendi.

Bozüyük'teki kutlamalara, Vali Yardımcısı ve Kaymakam Vekili Halil İbrahim Acır,
Garnizon Komutan Vekili Üsteğmen Ekrem Kılınçarslan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Süleyman Can, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, siyasi partiler, öğrenciler, şehit ve gazi aileleri, sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar katıldı

Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başlayan kutlamada konuşma yapan üsteğmen Serkan Adalı, 30 Ağustos Zaferinin bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha olarak kabul ettiği Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Anadolu'da sağlanan birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanıldığını belirterek, "Her safhasında tek tek düşünülerek hazırlanan bu zafer aziz yurduna ve bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk ordusunun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir. Anadolu halkı tek bir yumruk olarak dış ve iç odakların ihaneti karşısında ve yokluklar içerisinde büyük fedakarlıklarla verdiği Kurtuluş Savaşında en son Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni de kazanarak kesin zafere ulaşmıştır." dedi.
Kutlamalar, şiirlerin okunması ve Kaymakam Vekili Acır'ın, Metristepe Kültür Merkezi'nde tebrikleri kabul etmesiyle sona erdi.

Söğüt
Söğüt ilçesindeki törenlere Kaymakam Berkan Sönmezay, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Yüzbaşı Bilgehan Özkozanoğlu, Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve şehit yakınları ile vatandaşlar katıldı.
Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Tören geçişinin ardından kutlamalar, Kaymakam Sönmezay'ın, makamında tebrikleri kabul etmesi ve şehitlik ziyaretiyle sona erdi.

Pazaryeri

Pazaryeri ilçesindeki törenlere Kaymakam İbrahim Özdel, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş İlhan Cansever, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, MYO Müdürü Doç. Dr. Faruk Akın, İlçe Emniyet Amir Vekili Hüseyin Durtuluk, daire müdürleri, askeri erkan, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Jandarma Astsubay Mehmet Emin Karakaş, yaptığı konuşmada, Türk tarihinin zaferlerle dolu olduğunu fakat 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı'nın Türk milletinin yeniden dirilişi olduğunu kaydetti.

Kutlamalar, şiirlerin okunması ve Kaymakam Özdel'in, makamında tebrikleri kabul etmesiyle sona erdi.

Osmaneli

Osmaneli Hükümet Konağı önündeki törende, Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene, Kaymakam Edip Çakıcı, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Murat Göksu, Belediye Başkanı Münür Şahin, daire müdürleri, askeri erkan, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Jandarma Kıdemli Çavuş Olcay Yaşa, Ulu Önder Atatürk'ün önderliğinde çelikleşmiş bir milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, dünyanın en güçlü ordularına karşı elde edilen hürriyet ve bağımsızlığın aşkı ile yanan bir milletin sarsılmaz azim ve inancının zaferi olduğunu belirtti.

Şiirlerin okunmasının ardından Kaymakam Çakıcı, makamında tebrikleri kabul etti.

Gölpazarı

Cumhuriyet Meydanı'ndaki kutlamalara, Vali Yardımcısı ve Kaymakam Vekili Mustafa Güney, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mehmet Dinç, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Cumhuriyet savcısı Yavuz Otur, daire müdürleri ve siyasi parti temsilcileri ile okul müdürleri katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlamalar, Kaymakam Vekili Güney'in, makamda tebrikleri kabul etmesiyle sona erdi.

Kaynak: AA

30 Ağustos 2016 Salı 13:33

Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt, 30 Ağustos Zafer Bayramı, Politika, Güncel