30 Ağustos Zafer Bayramı Bolu'da Törenlerle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94’üncü yıl dönümü Bolu’da coşkuyla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94'üncü yıl dönümü Bolu'da coşkuyla kutlandı.
Anıt Park'taki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başlayan kutlama törenine Bolu Valisi Aydın Baruş, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Hüseyin Aziz Çetinkaya, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Yardımcıları Mustafa Kemal Keskin, Necdet Özeroğlu ile Mustafa Özsoy, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Güzel, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven, daire müdürleri, şehit aileleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının çelenklerinin sıra ile Atatürk Anıt'a konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törenin devamında Topçu Binbaşı Ali Aycan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Daha sonra ise Bolu Fen Lisesi 12-A sınıfı öğrencisi Muhammet Koç 'Bayrak' isimli şiiri okudu.
Anıt Park'ta düzenlenen törenin ardından Valilik Makamında Bolu Valisi Aydın Baruş, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Hüseyin Aziz Çetinkaya, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından tebrikler kabul edildi. 30 Ağustos Zafer Bayramı programı Vali Aydın Baruş tarafından katılımcılara verilen kokteylin ardından sona erdi. - BOLU

Kaynak: İHA

30 Ağustos 2016 Salı 17:14

Atatürk, Aydın, 30 Ağustos Zafer Bayramı, Bolu, Güncel