37 oyun, 74 seans, 14 bin 663 çocuk

Karabağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından üç yıldan bu yana kesintisiz devam ettirilen 'Çocuk Tiyatroları' projesiyle, 37 tiyatro grubu tarafından oyunlar sergilendi.

Üç yıllık sürede toplam 14 bin 663 öğrenci ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturuldu. 37'inci oyunu Başkan Selvitopu da çocuklarla birlikte izledi.

Karabağlar İlçesindeki tüm ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin tiyatroyla buluşturulmasını amaç edinen proje kapsamındaki 37'nci oyun, "Duvara Karşı Tiyatro" grubunun sahnelediği, "Sivri Kafalılarla Yuvarlak Kafalılar" oyunu oldu. Bu oyunu Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da çocuklarla birlikte izledi.

Keyifli dakikalar geçirdiler

Oyun, Bozyaka Kültür Merkezi tiyatro salonunda, sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki seans halinde sahnelendi. Öğrenciler oyunu kahkahalar eşliğinde izleyerek keyifli dakikalar geçirdiler.

Amaç tiyatro sevgisi ve kaliteli zaman geçirme

Üç yıldan bu yana kesintisiz devam ettirilen "Çocuk Tiyatroları" projesiyle, çocuklara tiyatro sevgisi aşılamak ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak hedefleniyor. Bu çerçevede 14 bin 663 öğrenci, 37 tiyatro grubunun sergilediği farklı oyunları toplam 74 seansta izleme fırsatı yakaladı.

Kaynak: Bültenler

03 Mart 2017 Cuma 09:31

Duvara Karşı, Muhittin Selvitopu, Karabağlar, Güncel