Karşıyaka Latin Dans Yarışmasının Kazananı Romanya Oldu

İzmir'de Karşıyaka Belediyesinin düzenlediği 4. Uluslararası Latin Dans Yarışmasında, Romanya'dan Tatar Cristina ve Moldovan Paul çifti birinci oldu.

İzmir'de Karşıyaka Belediyesi'nin Türkiye Dans Sporları Federasyonu işbirliğiyle düzenlediği "Uluslararası Latin Dans Yarışması"nın 4.sü dün akşam gerçekleştirildi. "WDSF 4. Karşıyaka Uluslararası Latin Dans Şampiyonası" adıyla düzenlenen yarışmaya, 15 Ülkeden 30 çift katıldı. Şampiyonanın nefes kesen finalinde birinciliği Romanya'dan Tatar Cristina ve Moldovan Paul çifti kazandı.

Mavişehir Kapalı Spor Salonunda manken Özge Ulusoy'un sunuculuğunu yaptığı şampiyona finalinde 15 ülkeden toplam 30 dansçı yarıştı. Tıklım tıklım dolu olan salonda muhteşem finale ilgi yoğundu. Finalde Romanya adına yarışan Tatar Cristina ve Moldovan Paul çifti şampiyonanın kazananı olurken ikinciliği İspanya'dan Edgar Marcos ve Alina Nowak çifti, üçüncülüğü de İtalya'dan Kaste Mao Sventa ve Frencesca Espasito çifti elde etti.

Dereceye giren yarışmacılara Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ve Türkiye Dans Sporları Federasyonu Başkanı Tolga Han Çinkitaş tarafından madalyaları verildi - İZMİR

Kaynak: İHA

09 Kasım 2013 Cumartesi 07:23

Tatar, İzmir, Romanya, Karşıyaka, Politika, Güncel