4 Mevsim Ordu Fotoğraf Yarışması'nın Ödüller Sahiplerini Buldu... İşte Ordu'yu Anlatan Fotoğraflar

4 mevsim Ordu Fotoğraf Yarışması'nın ödüller sahiplerini buldu.

4 mevsim Ordu Fotoğraf Yarışması'nın ödüller sahiplerini buldu... İşte Ordu'yu anlatan fotoğraflar

ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORBEL A.Ş. ve OFSAD tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen 4 Mevsim Ordu Ulusal Fotoğraf Yarışması'nın sonuçları belli oldu. Yarışmanın neticesini açıklayan Genel Sekreter Bülent Civelek, Kemal Kılıç'ın "Ordu Vona" isimli fotoğrafının birinciliğe layık görüldüğünü söyledi.

Yarışmaya 469 fotoğraf sanatçısının bin 663 fotoğraf ile katıldığını ifade eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, "Bu yarışmamız vesilesiyle Ordu ilimizin doğal güzellikleri ve kültürel öğelerini belgeleyerek tanınırlığını artırmak istiyoruz. Yarışmaya katılan fotoğraflara baktığımızda, belki de her gün yanından geçtiğimiz mekanların farklı bir bakış açısıyla karşımıza çıktığını görüyoruz. Bu seneki yarışmamıza 469 fotoğraf sanatçısı bin 663 fotoğraf ile katılım sağladı. Bu fotoğraflardan 3'ü dereceye girerken, 5'i jüri özel ödülüne ve 47'si de sergilenmeye layık görüldü. Bu eşsiz fotoğrafları sergileyip farklı çalışmalarımızda kullanarak, ilimizde insanların yoğun olarak bulunduğu yerlere asarak ve sosyal medyada paylaşarak ilimizin tanıtımına katkı sunacağız" dedi.

Dereceye giren fotoğrafların 26 Şubat 2018 tarihinden itibaren Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde sergileneceğini belirten Genel Sekreter Bülent Civelek, ödül almaya hak kazanan yarışmacılara da ödüllerinin sergi açılışında takdim edileceğini ifade etti.

İşte dereceye giren ve jüri ödülü alan fotoğraflar

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Servet Güngör, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan, OFSAD Fotoğraf Sanatçısı Serhat Kır, ORBEL A.Ş. Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Koray Kılıç ve Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi ve Reklam Fotoğrafçısı Mustafa Kağan Hekim'in jüri üyesi olduğu yarışmada dereceye girenlerin isimleri, katıldıkları il ve ödülleri ise şu şöyle:

Yarışma 1.si Kemal Özkılıç "Ordu Vona" (Giresun) 5.000 TL

Yarışma 2.si Mustafa Kılınç "Ordu Menderesler" (Tokat) 3.000 TL

Yarışma 3.sü Mustafa Güral "Yason'da Gün Doğarken" (Samsun) 2.000 TL

Jüri Özel Ödülü (İlkbahar) Serdar Küçük "Bahar Gelmiş" (Samsun) 1. 000 TL

Jüri Özel Ödülü (Yaz) Özgür Altay "Kabotaj" (Ankara) 1.000 TL

Jüri Özel Ödülü (Sonbahar) Hülya Yılmaz "Boztepe'de Sis" (Samsun) 1.000 TL

Jüri Özel Ödülü Necmettin Güney "Ordu Sahilde Kış" (Ordu) 1.000 TL

Jüri Özel Ödülü (Havadan Çekim) Caner Başer "Menderesler" (Aksaray) 1.

Kaynak: İHA
15 Ocak 2018 Pazartesi 16:21
YORUMLAR

Son Dakika