40 Klasik Otomobil Tutkunu Afyon'da Gösteri Yaptıi Tarihi Yerleri Gezdi

araçlarını sergileyerek mini bir gösteri sundu.

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) üyeleri Afyonkarahisar Belediyesi'nin davetlisi olarak geldikleri kentte

araçlarını sergileyerek mini bir gösteri sundu. Klasik otomobil tutkunlarının birbirinden ilginç araçları vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Vatandaşlar bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, amaçlarının kentin tanıtımına katkı sunmak olduğunu söyledi. Çoban, İKOD üyelerinin kendilerine Afyonkarahisar'a gelmek istediklerini yönünde teklifte bulunduklarında bunu memnuniyetler karşıladıklarını belirtti. Çoban, "Arkadaşlarımız bize gelerek Cumhuriyet'in kazanıldığı topraklara bir gezi düzenlemeyi düşündüklerini söylediler. Biz de bunu memnuniyetle karşıladık ve kendilerini davet ettik. Aynı zamanda birlikte Frig Vadisi'ni ve Kocatepe'yi gezdik. Kurtuluş Savaşının yaşandığı yerler ve savaş anlatıldı. Şimdide araçlarını Afyonkarahisarlıların beğenisine sunarak, sergiliyorlar." dedi.

40 klasik otomobil sürücüsü, gezi programı sırasında tarihi ve kültürel mekanları da gezdi. Sabah saatlerinde konvoy halinde Frig Vadisi'ne giden klasik otomobilciler, Gazlıgöl, İhsaniye, Ayazini ve Döğer bölgesinde Frigler'den kalma yapı ve eserleri görüp inceleme imkanı buldu. Öğleden sonra gerçekleşen gezinin ikinci programında, Zafer Anıtı, Ulu Camii ve eski Afyon evlerini gezen klasik otomobilciler, son olarak Kocatepe Anıtı ve şehitlikleri ziyaret ederek gezi programını tamamladı.

Kaynak: CHA

30 Haziran 2013 Pazar 15:37

Kocatepe, İstanbul, Burhanettin Çoban, Yerel