40 Yıllık Sorunlara Dört Dörtlük Hizmet

Turgutlu’da uzun yıllar vatandaşların yenilenme beklentisi içerisinde olduğu Çıkrıkçı, Çatalköprü, Urganlı ve İzzettin Köprüleri’nde sil baştan yenilenme çalışmaları sona erdi.

Turgutlu'da uzun yıllar vatandaşların yenilenme beklentisi içerisinde olduğu Çıkrıkçı, Çatalköprü, Urganlı ve İzzettin Köprüleri'nde sil baştan yenilenme çalışmaları sona erdi. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin'in de yakinen takip ettiği, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin 4 köprüyü sil baştan yenilediği, ilçedeki dur-geç geçişi ortadan kaldırarak son derece modern bir yapıda inşa edilen köprüler vatandaşların hizmetine sunuldu.
Turgutlu'da uzun yılların sorunu olarak gözardı edilen Çatalköprü, Urganlı, İzzettin ve Çıkrıkçı Köprüsü'nün sil baştan yenilenmesi çalışmaları tamamlandı ve mevcut köprüler modern haliyle Turgutlu halkının ulaşımına açıldı. Köprülerin Turgutlu'ya hayırlı olmasını dileyen Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, "Daha önce de belirttiğimiz gibi göreve geldiğimiz günden bu yana Turgutlu'ya hizmetlerin en iyisini kazandırmaya gayret ediyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün de destekleriyle ilçemiz mahallelerinin sıklıkla kullandığı dur-geç köprülerinin sil baştan yenilenme çalışmaları sona erdi. Şuan itibariye yenilenen Çıkrıkçı Köprüsü artık Karaoluk, Sivrice, Baktırlı, Horzum, Bahçecik, Ödemiş ve Kelebek Barajı güzergahına gidecek vatandaşlar açısından, yenilenen Çatalköprü Köprüsü ile Kuruçay, Kayrak, Gökgedik, Çepnibektaş, Bozkır Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlarımız açısından çok daha güvenli hale geldi. İzzettin Köprüsü ile de Çampınar, Musulcalı, Akköy, Temrek, Yakuplar, Musalar Yeniköy ve Sinirli Mahallesi sakinlerimiz rahat bir nefes alırken, yine yenilenen Urganlı Köprüsü ile de başta Sarıbey Mahallemiz olmak üzere en az 9 mahallemizin birbirine bağlantısı çok daha güvenli ve daha konforlu hale geldi. Bu anlamda Turgutlu halkına kalıcı hizmetlerimizi destekleyen, ilgili daire başkanlıklarıyla birlikte çalışmaları takip ederek Turgutlu'ya hayırlı hizmetlerin altına imza atmaktan memnuniyet duyduğumuz Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'e ve ekibine söz konusu köprülerimizi güvenle kullanan halkımız adına da teşekkür ediyorum" dedi. - MANİSA

Kaynak: İHA

21 Ekim 2017 Cumartesi 14:53

Turgay Şirin, Manisa, Urganlı, Turgutlu, Politika, Güncel