500 Bin Kitap Öğrencilerle Buluştu

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesi tarafından başlatılan Bir Kitap Bin Dünya Projesi kapsamında alınan kitaplar, düzenlenen törenle ilçede bulunan okulların kütüphanelerine dağıtıldı.

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi tarafından başlatılan Bir Kitap Bin Dünya Projesi kapsamında alınan kitaplar, düzenlenen törenle ilçede bulunan okulların kütüphanelerine dağıtıldı.
Şehit Halit Gülser Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda düzenlenen kitap dağıtım törenine Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Diyarbakır Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, kamu kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda bir konuşma yapan Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, bugün 500 bin kitabı okul kütüphaneleri ile birleştirmek, bir araya getirmek için toplandıklarını söyledi. Türkiye'de bu kadar zengin kitap çeşitliliğin olduğu başka bir kütüphanenin olmadığını aktaran Balcı, bununla da Diyarbakır'a hizmet eden memleketin ve milletin bir kaymakamı, belediye başkan vekili olarak hemşerilerim adına gurur duyduğunu sözlerine ekledi.
Daha sonra kürsüye gelen Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, çocukları kitaplarla buluşturmak perspektifindeki bu çalışmayı takdirle karşıladığını, Kaymakam Balcı ve emeği geçenlere teşekkür ettiklerini söyledi. Vali Güzeloğlu, "Diyarbakır büyüyor, gelişiyor, değişiyor, çok güzelleşiyor. Her çabamızda, her adımımızda, Diyarbakır'ın özgünlüğünü, güzelliğini, ilim, irfan kenti kimliğini öne çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ülkenin gençleri ve geleceği olarak ne kadar iyi yetişirseniz, ne kadar bilgi ile donanırsanız ne kadar milli ve manevi değerlerinizle yoğunlaşırsanız o derece geleceğimiz güzel olacak, aydınlık olacak. İnşallah Diyarbakır'ın da Türkiye'nin geleceği, aydınlık ve çok güzel olacak. Milletin kaynaklarını milleti için harcayan bir anlayışla belediyelerimizle, büyükşehirden başlayarak her bir belediyemiz şüphesiz ki yapmakta zorunlu ve sorumlu olduğu temel hizmetlerin yanı sıra sosyal belediyecilikte insan merkezli bir yatırım ve hizmet temelinde çok önemli hizmetler yapıyor" dedi.
Konuşmaların ardından Vali Güzeloğlu öğrencilere kitap hediye ederken, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı da, Vali Güzeloğlu'na kitap armağan etti. - DİYARBAKIR

Kaynak: İHA

06 Mart 2018 Salı 12:47

Ozan Balcı, Basri Güzeloğlu, Kayapınar, Diyarbakır, Politika, Güncel